معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی:

افتتاح دفاتر کارگزاری دانش بنیان ها در ترکیه، عراق و عمان

افتتاح دفاتر کارگزاری دانش بنیان ها در ترکیه، عراق و عمان به گزارش کار و درآمد معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی از طریق اندازی سه دفتر کارگزاری برای توسعه بازار محصولات دانش بنیان در ترکیه، عراق و عمان اطلاع داد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایرنا، سیاوش ملکی فر روز یکشنبه در چهاردهمین رویداد مجازی یکشنبه های صادراتی صندوق نوآوری وشکوفایی با مبحث نشست تجاری ایران – اوراسیا که با حضور ۴۰ شرکت دانش بنیان برگزار شد، اضافه کرد: بسته خدمات صادراتی صندوق شامل سه بخش توانمندسازی صادراتی، شبکه سازی صادراتی و تأمین مالی صادراتی است.
وی بیان نمود: در بسته توانمندسازی صادراتی صندوق خدمات حمایتی در زمینه آموزش و مشاوره صادراتی، دریافت استانداردها و مجوزهای تخصصی و صادراتی و هم حفاظت از مالکیت فکری دیده شده است.
ملکی فر اظهار داشت: در بخش آموزش و مشاوره در بسته توانمندسازی صادراتی، صندوق از آموزش داخلی تا سقف حمایتی ۹۰ درصد به مبلغ سالانه ۱۰ میلیون تومان از شرکتهای دانش بنیان حمایت می کند. همینطور در زمینه آموزش شرکت ها در سایر کشورها و استفاده از اساتید سایر کشورها تا سقف حمایتی ۹۰درصد به مبلغ ۵۰ میلیون تومان سالانه حمایت خواهد نمود.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: در زمینه یادگیری شرکتی هم صندوق ۹۰ درصد تا سقف ۳۰ میلیون تومان سالانه و در زمینه مشاوره کسب و کار با حمایت ۹۰ درصدی تا سقف ۱۰ میلیون تومان سالانه از شرکتهای دانش بنیان حمایت می کند.
وی با اشاره به اینکه در بخش توانمندسازی صادرتی هم صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکتهای دانش بنیان برای دریافت استانداردها و مجوزهای تخصصی و صادراتی کمک بلاعوض در نظر گرفته اضافه کرد: دریافت استانداردهای صادراتی، تاییدیه های ملی، خدمات آزمایشگاهی و استانداردهای تخصصی - سیستم چهار بخشی است که شرکت ها از حمایت های صندوق در حوزه توانمندسازی صادراتی بهره مند خواهند شد.

حمایت ۲۰۰ میلیون تومانی بلاعوض سالانه برای دریافت استانداردهای صادراتی دانش بنیان
ملکی فر اضافه کرد: صندوق در بخش دریافت استانداردهای صادراتی تا ۷۰ درصد هزینه ها و تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان به شرکت ها سالانه کمک بلاعوض پرداخت خواهد نمود. همینطور برای تمدید استاندارد تا ۷۰ درصد هزینه ها تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان سالانه کمک بلاعوض پرداخت خواهد شد.
وی افزود: در بخش تاییدیه های ملی شرکتهای دانش بنیان هم برای دریافت تاییدیه ۷۰ درصد هزینه ها تا سقف ۶۰ میلیون تومان و برای تمدید تا ۷۰ درصد هزینه ها تا سقف ۳۰ میلیون تومان به صورت سالانه ازکمک بلاعوض صندوق بهره مد خواهند شد.
ملکی فر عنوان کرد: در بخش استانداردهای تخصصی - سیستمی هم صندوق از شرکت ها برای دریافت استاداردها تا ۷۰درصد هزینه ها تا سقف ۶۰ میلیون تومان و برای تمدید آن تا ۷۰ درصد هزینه ها تا سقف ۳۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض سالانه انجام خواهد داد.
وی با اشاره به اینکه خدمات آزمایشگاه اخیرا به سبد بخش صادرات اضافه شده، اضافه کرد: در این بخش هم ۷۰ درصد هزینه ها تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به صورت سالانه پرداخت خواهد شد.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه حفاظت از مالکیت فکری محصولاتی با قابلیت صادراتی، عنوان کرد: صندوق ۷۵ درصد هزینه ها تا سقف ۲۰ میلیون تومان در سال از شرکت ها در زمینه تحلیل پتنت و تحلیل نقض پتنت حمایت خواهد نمود. در بخش ثبت اختراع خارج از کشور ۸۵ تا ۹۰ درصد هزینه ها تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان در سال، در بخش ثبت نشان تجاری خارج کشور ۸۵ درصد هزینه ها تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان در سال و در بخش ثبت طرح صنعتی خارج کشور ۸۵ درصد هزینه ها تا سقف ۴۵ میلیون تومان در سال حمایت بلاعوض پرداخت می شود.
وی افزود: صندوق در بخش شبکه سازی صادراتی، از حضور مستقل شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه های خارجی، حضور شرکتهای دانش بنیان در پاویون نمایشگاه های خارجی، حضور شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه های دایمی خارجی، اعزام و پذیرش هیات های تجاری، یکشنبه های صادراتی و کمک های توسعه ای حمایت بلاعوض می کند.

حمایت بلاعوض صندوق نوآوری از حضور دانش بنیان ها در ۱۶۳ نمایشگاه خارجی
ملکی فر ضمن اشاره به این که از سال ۹۸ تا کنون ۱۶۳ نمایشگاه خارجی زیر پوشش حمایت های بلاعوض صندوق نوآوری و شکوفایی بوده و به تدریج به فهرست آن اضافه می شود، اظهار داشت: شرکت ها برای حضور مستقل در نمایشگاه ها از حمایت صندوق تا ۷۰ درصد هزینه ها تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان در سال بهره مند خواهند شد.
وی افزود: فناوری اطلاعات و ارتباطات، نفت و گاز، سلامت، مواد پیشرفته، صنعت حمل و نقل، گیاهان دارویی و کشاورزی، صنعت و ماشین آلات، نیرو، صنعت ساختمان و زیرساخت، صنایع غذایی، صنایع معدنی، صنایع فرهنگی و خلاق، نساجی و عمومی همچون حوزه هایی است که تا کنون شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه خارجی حضور پیدا کرده اند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی حضور شرکت ها در چارچوب پاویون نمایشگاه های خارجی را از دیگر خدمات صندوق برشمرد و اظهار داشت: صندوق از حضور شرکت ها در پاویون تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان در سال ۹۰ درصد هزینه ها کمک بلاعوض می کند.
ملکی فربا بیان این که صندوق با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکتهای خصوصی مبادرت به راه اندازی دفاتر کارگزاری برای توسعه بازار محصولات دانش بنیان در خارج از کشور کرده است، اضافه کرد: در این حوزه تا کنون ۱۰ دفتر کارگزاری در خارج از کشور به راه افتاده است.

حمایت ۱۲۰ میلیون تومانی از حضور شرکت ها در نمایشگاه های دایمی خارجی
معاون توسعه صندوق نوآوری همینطور تصریح کرد: اخیرا سه کارگزاری در کشورهای ترکیه، شهر مسقط در عمان و شهر کربلا در عراق به دفاتر کارگزاری در خارج از کشور اضافه شده است.
وی ضمن اشاره به این که از شرکت ها به واسطه کارگزاری ها تا ۷۰درصد هزینه ها تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان در سال برای حضور در نمایشگاه ه های دایمی خارجی حمایت می شود، خاطرنشان کرد: هم اکنون دفاتر کارگزاری به همت شرکتهای خصوصی در کشورهای چین، روسیه، آذربایجان، افغانستان، عمان، امارت متحده عربی، ارمنستان، ترکیه، سوریه، کنیا، عراق (بغداد و سلیمانیه) فعال گشته است.
ملکی فر اظهار داشت: همینطور صندوق نوآوری و شکوفایی ۹۰ درصد هزینه های اعزام هیات تجاری تا سقف ۶۰ میلیون تومان در سال و هم ۹۰ درصد هزینه های پذیرش هیات تجاری تا سقف ۶۰ میلیون تومان در سال، در سبد خدمات صندوق در شبکه صادراتی در بخش اعزام و پذیرش هیات تجاری از شرکت ها حمایت می کند.


منبع:

1400/05/24
13:31:47
5.0 / 5
335
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است