واکنش یک مقام کارگری به برنامه وزیر پیشنهادی کار

واکنش یک مقام کارگری به برنامه وزیر پیشنهادی کار به گزارش کار و درآمد دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با بیان حمایت این کانون و جامعه کارگری از وزیر پیشنهادی تعاون کار و رفاه اجتماعی، اظهار داشت: برنامه های آقای عبدالملکی به دیدگاه های جامعه کارگری نزدیک است و دغدغه معیشت و امنیت شغلی کارگران را حل خواهد نمود.هادی ابوی در گفتگو با ایسنا با بیان حمایت کانونهای انجمن های صنفی کارگری از وزیر پیشنهادی تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار نمود: از مدتها قبل با دیدگاه های ایشان در مورد کسب و کار، اشتغال، معیشت و تعاون آشنایی داشتیم و بعد از مطالعه برنامه های ارائه شده، ایشان را فردی توانمند و کارآمد برای این مسئولیت و اداره مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدیم بنابراین امیدواریم که نمایندگان مجلس هم با دیدگاه وسیعی که دارند به ایشان رأی اعتماد بدهند.

وی افزود: به اذعان مسؤلان کمیته امداد، آقای عبدالملکی با عرضه طرح های نیکوکاری، مشارکتی و خودکفایی، کمیته امداد را متحول کرده است بنابراین حضور یک نیروی جوان و توانمند در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با آن پیشینه جهادی و خدمت رسانی و ایده های خوب اساسا مثمرثمر خواهد بود.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در پاسخ به این پرسش که برنامه های وزیر پیشنهادی را تا چه حد به دغدغه های جامعه کارگری نزدیک دیدید؟ اظهار نمود: با عنایت به آن که بحث معیشت و امنیت شغلی جزو دغدغه های اصلی کارگران به حساب می آید و ایشان هم در این عرصه فعالیت داشته و کارکرده است، حضور وی را بعنوان وزیر کار مثبت می دانیم. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دامنه گسترده ای دارد و از صندوق های بازنشستگی و تأمین اجتماعی تا شستا و بانکها را شامل می شود بنابراین ما به فردی توانمند، آگاه و تحصیلکرده برای این وزارت خانه نیاز داریم.
ابوی اضافه کرد: اطلاع داریم که ایشان یک تیم قوی دارد که مشاوره های لازم را به وی می دهد و تا کنون هیچ موضع مخالفی از جانب تشکل های کارگری نسبت به وزیر پیشنهادی و برنامه های وی نداشتیم و عمده بیانیه ها در پشتیبانی از ایشان بوده است.

به گفته این مقام مسئول کارگری، برنامه ها و دیدگاههای حجت عبدالملکی با دغدغه های جامعه کارگری همخوانی دارد و کارگران امیدوارند که با حضور ایشان در وزارت کار مطالبات اساسی کارگران محقق شود.

منبع:

1400/05/25
13:59:27
5.0 / 5
233
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است