همه مرزهای عراق بسته است

همه مرزهای عراق بسته است کار و درآمد: مرزهای مسافری زمینی به سمت عراق بسته است، این محدودیت در رویه مسافری و شامل مرزهای رسمی در دو بخش اقلیم و عربی عراق خواهد بود و زوار امکان خروج ندارند.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، از شروع شیوع ویروس کرونا محدودیت هایی در تردد زمینی مسافر در مرزها اعمال شد ولی با وجود توقفی که برای مدتی کوتاه برخی همسایگان در تبادل کالا ایجاد کردند یه مرور مبادلات تجاری با رعایت پروتکلهای بهداشتی از سر گرفته شد.
اما در آستانه ایام تاسوعا و عاشورا جریان ورود مسافر بوسیله مرزی زمینی مطرح بود که در این رابطه گمرک ایران اصرار کرد که هیچ امکانی برای خروج مسافران نیست و در ارتباط با مرز مهران اعلام نمود که تبادل کالا تا اختتام روز سه شنبه ادامه دارد و از روز چهارشنبه تا اختتام روز جمعه متوقف خواهد ماند.
تازه ترین توضیحات لطیفی - سخنگوی گمرک - از این حکایت دارد که همه مرزهای زمینی با عراق برای مسافران بسته است و امکان تردد مسافران و زوار وجود ندارد.
این در حالیست که از زمان شروع فراگیری کووید ۱۹ ممنوعیت برای تردد مسافر با عراق به وجود آمده و فقط برای افراد دارای مجوز یا ویزای خاص مانند تجار، طلاب، دیپلمات ها، مهندسان و کارگران شاغل در عراق امکان تردد فراهم شده بود، بدین سبب امکان تردد برای مسافران و زوار از مسیر زمینی فعلا فراهم نیست و در هنگام مراجعه به مرز بازگردانده می شوند.

بر این اساس، همه مرزهای تجاری کشور با عراق در ایام آتی باز است و تبادل کالای تجاری صورت می گیرد و فقط در مرز مهران استان ایلام روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی مرز تجاری تعطیل می شود.

همین طور در مرز پرویزخان استان کرمانشاه با تصمیم مقامات استانی، از امروز تا اطلاع ثانوی افرادی هم که دارای مجوز تردد هستند ترددشان ممنوع می باشد. بعد از هموطنان درخواست می شود حتی افراد دارای مجوز به این مرز مراجعه نکنند.

بگفته لطیفی، در ایام گذشته تعدادی از هموطنان با گرفتن مجوز برای سفر به اقلیم کردستان عراق، قصد ورود غیر قانونی به بخش های عربی عراق جهت شرکت در مراسم تاسوعا و عاشورا درکربلای معلی را داشتند که به سبب ورود غیر قانونی گرفتار مشکلاتی در این کشور شدند، که نهایتاً با تصمیم شورای تامین تا اطلاع ثانوی افراد دارای مجوز نمی توانند از این مرز به سمت اقلیم کردستان بروند.
منبع:

1400/05/26
16:18:23
5.0 / 5
480
تگهای خبر: شركت , قانون , كارگر , كالا
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است