مدیرعامل فرابورس ایران مطرح كرد:

لزوم بروزرسانی فناوری و تزریق نوآوری در صنعت خودرو

لزوم بروزرسانی فناوری و تزریق نوآوری در صنعت خودرو مدیرعامل فرابورس ایران اظهار داشت: صنعت خودرو کشور نیازمند به روزرسانی، تزریق ابزارهای جدید تامین مالی و نوآوری است و این موارد ضرورت امروز این صنعت را می سازند.


به گزارش کار و درآمد به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی شرکت فرابورس ایران، «امیر هامونی» در میز صنعت خودرو و قطعه سازان که با حضور رئیس سازمان بورس در محل این سازمان آنلاین برگزار شد، اضافه کرد: تحقیق و توسعه در صنعت خودرو پیش تر موضوعی راهبردی بوده که امروزه در دنیا برای بهبود و پیشرفت در این صنعت و ایجاد نوآوری و بروزرسانی آن از سرمایه های جسورانه شرکتی بهره می برند و در ایران نیز باید به این سمت حرکت نماییم.
وی گفت: با تزریق نوآوری، افزایش کیفیت و بروزرسانی فناوری و استفاده از ابزارهای مختلف تامین مالی در بازار سرمایه نظیر صندوق های سرمایه گذاری جسورانه، صندوق های سرمایه گذاری خصوصی، شتاب دهنده های صنعت خودرو و غیره، موضوع تامین مالی و وابستگی قطعه سازان به خودروسازان داخلی کم شده و حتی می توانند محصولات خودرا به شرکت های بزرگ دنیا نیز بفروشند.
هامونی به تفاهم نامه فرابورس و بورس دمشق اشاره نمود و اضافه کرد: طبق این تفاهم نامه شرکت های ایرانی که در سوریه تولید می کنند می توانند سهام خودرا در بورس دمشق معامله کرده و فرابورس نیز کار آنان را تسهیل کند.
به گفته مدیرعامل فرابورس ایران، مراودات فرابورس با بورس دمشق در حال انجام می باشد، بدین سبب با فعال کردن این حوزه، شرکت هایی که در دمشق تولید دارند برای تامین مالی می توانند از ظرفیت های بورس سوریه برای پذیرش استفاده کنند.
وی به اوراق گام اشاره نمود و اظهار داشت: طی جلسه ای با بانک مرکزی، بانکهای رفاه و مسکن آمادگی خودرا برای انتشار اوراق گام اعلام نمودند تا بتوانند برای صنعت خودرو و سایر صنایع و زنجیره ارزشی گام هایی مهم بردارند.

1400/05/30
13:35:25
5.0 / 5
243
تگهای خبر: آنلاین , بانك , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است