چهار سد خوزستان به سبب کاهش بیش از اندازه تراز آب امکان تولید برق ندارند

چهار سد خوزستان به سبب کاهش بیش از اندازه تراز آب امکان تولید برق ندارند به گزارش کار و درآمد سخنگوی صنعت برق جنوب غرب کشور با اعلان اینکه به سبب کاهش بیش از اندازه تراز آب چهار سد خوزستان، امکان تولید برق در نیروگاه های برقابی آنها وجود ندارد اظهار داشت: شبکه برق خوزستان با کمبود حدود سه هزار مگاوات برق روبه رو است.


کیومرث زمانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: چهار سد کارون سه، کارون چهار، شهید عباسپور و گدار به سبب کاهش تراز آبی، امکان تولید برق ندارند یا بصورت جزیی در ساعاتی از روز وارد مدار می شوند.
وی اضافه کرد: اکنون مصرف شبکه برق خوزستان حدود هفت هزار و ۷۰۰ مگاوات است که با وجود تولید چهار هزار و ۵۰۰ مگاواتی نیروگاه های حرارتی و بخش خصوصی، در بیشتر ساعاتی که نیروگاه های آبی بطور کامل از مدار خارج باشند حدود سه هزار مگاوات در شبکه کمبود تولید وجود دارد که بوسیله شبکه سراسری تامین می شود.
معاون برنامه ریزی شرکت برق منطقه ای خوزستان افزود: این کمبود تولید برق در حالی است که پرباری شبکه برق خوزستان حداقل تا نیمه شهریور به سبب وقوع دماهای در محدوده ۴۵ درجه ادامه خواهد داشت که لازم است همکاری و همیاری مشترکان در مدیریت مصرف برق در کمک به حفظ پایداری شبکه، همچنان ادامه داشته باشد.
زمانی اضافه کرد: در این راستا با مدیریت بحران و استانداری خوزستان مکاتبه شده تا مصوبه جابجایی ساعات اداری (ساعت کاری فعلی) حداقل تا ۱۵ شهریور در خوزستان پابرجا بماند تا از پیک تابستانه امسال بدون حادثه و بحران جدی عبور نماییم.
بر اساس این گزارش، ظرفیت منصوبه تولید نیروی برق خوزستان در بخش انتقال برابر با ۱۳ هزار و ۱۹۶ مگاوات بوده که از این مقدار ظرفیت منصوبه بخش آبی هشت هزار و ۱۶۹ مگاوات و بخش حرارتی پنج هزار و ۲۷ مگاوات است. ظرفیت منصوبه بخش DG (تولید پراکنده) در خوزستان نیز ۱۳۹ مگاوات است.


منبع:

1400/05/31
23:46:13
5.0 / 5
204
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است