مدیر عامل بانك مسكن خبر داد

فروش متری آپارتمان توسط بانک مسکن مجوز گرفت

فروش متری آپارتمان توسط بانک مسکن مجوز گرفت کار و درآمد: مدیرعامل بانک مسکن از پیگیری افزایش وام خرید مسکن و برنامه جدید این بانک برای فروش متری آپارتمان با بهره گیری از اوراق موازی سلف آگاهی داد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، محمود شایان درباب وام خرید مسکن، اظهار نمود: سال قبل وام خرید افزایش یافت و برمبنای شرایط خاص به ۴۰۰ میلیون تومان رسید.
وی افزود: باتوجه به تورمی که در کشور داشته ایم درحال پیگیری برای افزایش سقف وام خرید مسکن هستیم.
وی اشاره کرد: از مجاری قانونی درحال پیگیری هستیم تا بتوانیم وام را افزایش دهیم که با تورم همخوانی داشته باشد. در کنار این برنامه طرح دیگری با نام فروش متری آپارتمان توسط بانک مسکن تدوین شده است.
مدیرعامل بانک مسکن اظهار داشت: برمبنای برنامه ریزی صورت گرفته شرکت های زیرمجموعه بانک مسکن بوسیله بورس با اوراق موازی سلف فروش متری مسکن را اجرائی می کنند.
شایان ضمن اعلام اینکه مجوز شورای فقهی بانک مرکزی برای فروش متری مسکن گرفتن شده است، افزود: درحال مذاکره با بورس هستیم، با این کار کمک خوبی در کنار صندوق پس انداز جوانان قرار می گیرد و خانواده ها می توانند بصورت متری مبادرت به خرید مسکن کنند.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا در قبال خرید متری مسکن پروژه ای وجود دارد، اظهار داشت: به شرکت های زیرمجموعه بانک تکلیف شده پروژه های بیشتری را دراین زمینه تعریف کنند، ضمن اینکه مردم می توانند در بازار سرمایه خریدهای خودرا به فروش برسانند و در بازار آزاد مبادرت به خرید خانه کنند.
وی اشاره کرد: وقتی اقتصاد مسکن راه اندازی شود این برنامه ها زنجیروار بصورت مکمل همدیگر در امتداد خانه دار کردن مردم عمل خواهند کرد.
مدیرعامل بانک مسکن نیمه ماه جاری (مرداد ۱۴۰۰) از نهایی شدن صدور کارت مصالح ساختمانی برای پیشبرد برنامه ساخت یک میلیون مسکن آگاهی داده و گفته بود این کارت ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان شارژ می شود.
شایان با اشاره به اینکه مهم ترین نیازهای فعلی مردم معیشت و مسکن می باشد، اظهار نمود که متأسفانه هزینه خانوارها در بخش مسکن خیلی بالا رفته است. دولت جدید قول ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی را داده؛ این برنامه آیت الله رئیسی شدنی است. در این راستا بایستی تمام نهادها و سازمان های ذی ربط با اتفاق نظر کنار هم باشند تا این هدف محقق شود.
وی با اشاره به قطعی برق و اثر آن در تولید کارخانه های سیمان و فولاد، اظهار داشت که باید سازوکاری تعریف شود تا این دو نهاده مهم ساختمانی بصورت مستقیم از تولید به محل مصرف برشد. با این کار دست واسطه ها قطع شده و قیمت مسکن به تعادل می رسد. تولید سیمان حدود ۸۰میلیون تن اگر باشد از این مقدار ۶۰ میلیون تن نیاز داخلی است و ۱۷ میلیون تن صادرات شده و مقداری هم باقی می ماند.
بگفته شایان، تمام زیرساخت های این طرح آماده بوده و وزارت راه و شهرسازی زمین ها را جانمایی و واگذار کرده است. بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ورود خوبی به این برنامه داشته است. ضمن اینکه ستاد اجرائی زحمت زیادی کشیده و پروژه ها خوب پیش می رود.
مدیرعامل بانک مسکن با یادآوری اینکه الان سالانه دو میلیون مسکن نیاز داریم، گفته که باتوجه به عقب ماندگی موجود، برنامه رئیسی برای مسکن می تواند فاصله بین عرضه و تقاضا را بهبود ببخشد.
همین طور او تاکید کرده که کارت مصالح ساختمانی درحال پیگیری است تا بتوانیم قسمتی از تسهیلات خُرد و مسکن را در این قالب ارائه دهیم. وقتی این کارت شارژ می شود فقط برای خرید مصالح ساختمان است و سازنده نمی تواند آنرا جای دیگری خرج کند و برمبنای برنامه، کارت مصالح ساختمانی به میزان ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان شارژ می شود.
منبع:

1400/06/01
21:10:00
5.0 / 5
209
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است