در گفت و گو با كار و درآمد مطرح شد

به جای تعطیل کردن، شغلها را ایمن سازی کنید!

به جای تعطیل کردن، شغلها را ایمن سازی کنید! به گزارش کار و درآمد یک فعال کارگری واکسیناسیون کارگران در شرایط کنونی را الزامی و ایمن سازی مشاغل به جای تعطیلی کسب و کارها را باعث پویایی اقتصاد خانوار و جامعه دانست.عبداله مختاری در گفت و گو با ایسنا، درباره ضرورت واکسیناسیون کارگران کارخانه های تولیدی و بنگاه های اقتصادی اظهار نمود: در بحث کرونا مبحث بهداشت کار از اهمیت بالایی برخوردار می باشد چون که بحث بهداشت کار به صنعت و صنعت به پیشرفت کشور گره خورده است.


وی افزود: اگر به پیشرفت یک صنعت و پویایی کشور فکر می نماییم باید به بهداشت روان و جسم نیروی کار اهمیت بدهیم ولی متاسفانه ما تنها می گوییم که صنوف و شغل ها را تعطیل نماییم و به این مسأله توجه نمی نماییم که شغلها پابرجا باشد.


این فعال کارگری با اشاره به اینکه تعطیل کردن کار زیان اقتصادی دارد، اظهار نمود: شاید این مسئله برای دولتها زیان اقتصادی نباشد ولی برای جامعه زیان اقتصادی تلقی می شود. متاسفانه دولتها به دنبال بودجه و منافع خود هستند و به جهت اینکه هزینه کمتری بکنند امکان دارد بپذیرند که یک هفته شهر تعطیل شود در حالیکه اگر برای ایمن سازی کارها و شغل ها هزینه نماییم هم اقتصاد خانوار و هم اقتصاد جامعه پویاتر خواهد شد و ایمن سازی اجتماعی به وجود می آید.


وی واکسیناسیون کارگران در شرایط کنونی را الزامی دانست و اضافه کرد: توجه به بهداشت کار در محیط کار صددرصد در بهره وری تأثیر می گذارد بنابراین باید هر چه سریعتر جامعه کار و تولید در مقابل این ویروس منحوس کرونا واکسینه و ایمن شود تا به فعالیت اقتصادی خود در جامعه بپردازد و معیشت خویش را تأمین کند.


به قول مختاری، حفظ سلامت نیروهای کار باعث می شود تا اقتصاد کشور فعال باشد و چرخ تولید به گردش درآید.
این فعال حوزه کار ابراز امیدواری کرد: در دولت سیزدهم اهمیت به مبحث کار بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد چون که بها دادن به کار، به منزله اهمیت دادن به کارگر و کارفرمای ایرانی است.
منبع:

1400/06/03
15:44:02
5.0 / 5
208
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , جامعه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است