حضور پررنگ شرکتهای خودروسازی و قطعه سازی ایران در نمایشگاه مسکو

حضور پررنگ شرکتهای خودروسازی و قطعه سازی ایران در نمایشگاه مسکو دو شرکت خودرو سازی سایپا و ایران خودرو و همینطور برخی از شرکتهای قطعه سازی از جمهوری اسلامی ایران تولیدات خویش را در بخش خودروسازی و قطعه سازی در دو نمایشگاه بین المللی اتومکانیگا و اینتر اتو مسکو به نمایش گذشته اند.


به گزارش کار و درآمد به نقل از خبرگزاری ایرنا، شرکت ایران خودرو و سایپا و تولیدکنندگان منتخب کشورمان با حضور در نمایشگاه بین المللی اینتراتو و نمایشگاه جنبی اتومکانیکا در مسکو که تا پنجم شهریور برپاست جدید ترین تولیدات خویش را در بخش های مختلف قطعه سازی از جمله، بدنه، رادیاتور، میلنگ، سرسیلندر به معرض نمایش گذاشته اند.

در نمایشگاه بین المللی اتومبیل روسیه معروف به «اینتراتو» شرکت ایران خودرو محصولات خودرویی خویش را به نمایش گذاشت و با عرضه خودرو های «دنا پلاس»، «راناپلاس» و «تارا» در این نمایشگاه در حضور بازدیدکنندگان خودنمایی کرد.
در نمایشگاه جنبی اتومکانیکا نیز، شرکت یاتاقان بوش ایران محصولات خویش را عرضه نمود و مذاکراتی به منظور عقد قرارداد همکاری با شرکتهای روسی انجام داد.

شرکتهای فولاد فام و فولادین ذوب از دیگر شرکتهای ایرانی حاضر در نمایشگاه بود که با عرضه ۷۰۰ محصول متنوع و باکیفیت در این نمایشگاه حضور چشم گیر یافتند.این شرکت ها قراردادهای قابل توجهی برای همکاری با شرکتهای روسی تدوین و توافقات لازم جهت تولید و عرضه با این شرکت ها را به انجام رساندند.

در نمایشگاه اتومکانیکا بیشتر از یکهزار و ۴۰۰ شرکت از حدود ۴۰ کشور حضور داشتند.

سفیر ایران: خودرو های ایرانی قابلیت عرضه در بازار خودروی روسیه را دارند

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بازدید از غرفه ایران خودرو در نمایشگاه مسکو، اظهار داشت: بعضی از خودرو های ما که در این نمایشگاه عرضه شده اند؛ با پشتکاری قوی، ادامه حضور مستمر در بازار و خدمات بعد از فروش قابلیت حضور در بازارا خودروی کشور روسیه با سلایق متفاوت را دارند ضمن این که در تولید مشترک و قطعه سازی هم شرکتهای ایرانی می توانند نقش آفرین باشند.
وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران تلاش دارد در کنار روابط خوب سیاسی، فنی و نظامی با روسیه حوزه های فرهنگی و اقتصادی را هم فعال کند، افزود: حضور شرکتهای خودوریی ایران در بازار روسیه می تواتند فرصت بسیار خوبی در این مورد باشد و خودروسازی ما می تواند با تطابق خود با بازار روسیه و حضور مستمر و عرضه خدمات بعد از فروش در تقویت روابط اقتصادی و ارز آوری برای کشورمان موثر باشد.

جلالی افزود که در جهت دیپلماسی اقتصادی شرکتهای خودروسازی هم با عنایت به پیچیدگی های بازار خودروی روسیه و پشتکاری قوی و مستمر می توانند در این مورد نقش مهمی ایفا کنند و سفارت جمهوری اسلامی ایران هم تسهیل کننده حضور آنها در بازار خودروی مسکو خواهد بود.

کیان منش مدیر مطالعات و برنامه ریزی بازارهای صادراتی ایران خودرو هم اظهار داشت: شرکت ایران خودرو تلاش دارد با برنامه ریزی و مطالعات دقیق در کنار شرکتهای بزرگ خودروساز جهانی محصولات خویش را به بازار روسیه معرفی نماید.

گروه صنعتی ایران خودرو سالهای گذشته ۱۲ هزار دستگاه خودرو به روسیه صادر کرده بود.

نمایشگاه بین المللی خودرو مسکو از نظرقدمت، کمیت و کیفیت درسطح نمایشگاه های خودروی فرانکفورت و ژنو قرار دارد.


منبع:

1400/06/04
13:00:11
5.0 / 5
256
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است