مدیركل راه و شهرسازی:

۵۰ کیلومتر بزرگراه تا آخر سالجاری در سیستان و بلوچستان افتتاح می شود

۵۰ کیلومتر بزرگراه تا آخر سالجاری در سیستان و بلوچستان افتتاح می شود ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با اتفاقات کم نظیر طی ۲ سال گذشته شاهد جهش در ساخت بزرگراه در استان بودیم بطوریکه هم اینک۱۴۷ کیلومتر بزرگراه در حوزه زیر پوشش این اداره کل درحال ساخت است که ۵۰ کیلومتر آن تا آخر سالجاری به بهره برداری می رسد.


عطاالله اکبری روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه افزون بر سه هزار نفر در ۲۵ کارگاه راه سازی حوزه زیر پوشش راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان فعالیت دارند اظهارداشت: ساخت مسیرهای ارتباطی بخصوص بزرگراه ها یکی از مهم ترین شاخصهای توسعه یافتگی مناطق مختلف به حساب می آید و بهبود مناسبات اقتصادی و تجاری را در کنار افزایش ایمنی تردد مسافران به همراه دارد.
وی با اشاره به اینکه با عنایت به نیاز سیستان و بلوچستان در نظر داریم سال آینده عملیات ساخت حدود ۹۰ کیلومتر بزرگراه را در این استان عملیاتی نماییم اضافه کرد: این در حالیست که بخش قابل توجهی از مطالبه پیمانکاران پرداخت نشده است.
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به این که در مجموع تابحال در حوزه راه های زیر پوشش این اداره کل ۲۵۰ کیلومتر بزرگراه به بهره برداری رسیده است اظهار داشت: امیدواریم باقی مانده مسیرها در یک برنامه زمان بندی سه ساله در صورت اختصاص بموقع اعتبارات آماده افتتاح شود.
وی تصریح کرد: وجود راه های متعدد، مسیرهای تاریخی باستانی مانند جاده ابریشم گواه بر این مورد است که سیستان و بلوچستان به علت برخورداری ذاتی اش از جایگاه استراتژیک در عرصه بین المللی همواره به راه و زیرساخت های ارتباطی بعنوان پتانسیلی برای توسعه نیاز داشته و دارد.
اکبری با تکیه بر این که سیستان و بلوچستان به علت برخورداری از مزیت ترانزیتی و قرار گرفتن در شاهراه اقتصاد بین المللی که به جهت موقعیت جغرافیایی و همجواری با ۲ کشور پاکستان و افغانستان و آب های آزاد بوجود آمده نیازمند توسعه بزرگراه ها است افزود: این اداره کل در ۲ سال گذشته بر این مهم اهتمام ویژه ای داشته تا مسیر توسعه این استان هر چه سریع تر هموار شود.

1400/06/23
10:32:29
5.0 / 5
219
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , كارگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است