سقف وام مسکن ۴۸۰ میلیون تومان شد

سقف وام مسکن ۴۸۰ میلیون تومان شد بانک مرکزی افزایش دوبرابری سقف های تسهیلات «ساخت و خرید مسکن» و «جعاله مسکن» از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات را به بانک مسکن ابلاغ نمود که براین اساس سقف تسهیلات برای زوجین در شهر تهران به 480 میلیون تومان بالا رفته است.


به گزارش کار و درآمد به نقل از خبرگزاری ایرنا، بانک مرکزی طی مکاتبه ای با بانک مسکن افزایش سقف های تسهیلات «ساخت و خرید مسکن» و «جعاله مسکن» از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن را برمبنای شورای پول و اعتبار ابلاغ نمود.

طبق ابلاغیه بانک مرکزی، سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در شهر تهران برای زوجین که قبل از این ۲میلیارد ریال بود به ۴ میلیاردریال افزایش پیدا کرد. همین طور این تسهیلات بصورت انفرادی نیز از یک میلیاردریال قبلی به ۲ میلیاردریال افزوده شد.
این رقم برای مراکز استانها و شهرهای بیش از ۲۰۰ هزار نفر نیز برای زوجین از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و برای افراد نیز از ۸۰۰ میلیون ریال به ۱۶۰ میلیون ریال افزوده شد.
براساس اعلام بانک مرکزی، سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن در سایر مناطق شهری (شهرهای با جمعیت ۲۰۰ هزار نفر و کمتر) هم برای زوجین از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال و برای افراد نیز از ۶۰۰ میلیون ریال به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال رسیده است.


سقف تسهیلات جعاله مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن نیز به مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال رسید.

همچنین، در برای کمک به بازار ودیعه مسکن، پرداخت حداکثر ۱۰ درصد از اوراق صادره مذکور برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن با سقف های ۵۰۰، ۴۰۰ و ۳۰۰ میلیون ریال به ترتیب در تهران، مراکز استانها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و سایر شهرها مجاز است.

بر اساس ابلاغیه یاد شده بانک مرکزی مجاز است سقف های انفرادی و سقف کلی اختصاصی به بازار ودیعه مسکن را متناسب با شرایط اقتصادی تعدیل کند.


1400/06/24
21:04:16
5.0 / 5
225
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است