وزیر كار اعلام كرد

پرداخت بموقع حقوق بازنشستگان

پرداخت بموقع حقوق بازنشستگان به گزارش کار و درآمد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پرداخت بموقع حقوق بازنشستگان آگاهی داد و ضمن مخالفت با عرضه سیمان در خارج از بورس به برخی پیمانکاران خاص اظهار داشت: موضوع بیمه کارگران ساختمانی در مجلس درحال بررسی است و باید تامین مالی شود.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، حجت الله عبدالملکی در مراسم افتتاح ۴ مرکز نوآوری و توسعه بخش تعاون که با امضای تفاهم نامه سه جانبه میان بانک توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون و معاونت امور تعاون همراه بود، اظهار نمود: در امتداد توسعه بخش تعاون اقدام در دستور کار قرار گرفته است اول اصلاح قانون تعاون که لایحه آن در کمیسیون مربوطه در دست بررسی بود و اعلام کردیم بعد از افزوده شدن موارد جدید و بمنظور ارتقای ظرفیت قانون، ۴۵ روزه آنرا به مجلس ارائه می نماییم.

وی تخصیص خط اعتبار ی ۲۰۰۰ میلیارد تومانی به بخش تعاون را دومین اقدام عنوان نمود و اظهار داشت: با تفاهم نامه ای که امروز بین معاونت تعاون، بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون به امضا رسید، ۶۰ درصد از این تسهیلات با نرخ تکلیفی و با یارانه ای که معاونت تعاون می پردازد به تعاونی ها پرداخت می شود.

عبدالملکی ابراز امیدواری کرد: با افزایش منابع بانکی در سال ۱۴۰۱ تسهیلات دهی بانک توسعه تعاون به تعاونی ها افزایش یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به سوال ایسنا درباره حل مشکل بیمه کارگران ساختمانی اظهار داشت: درمورد بیمه کارگران ساختمانی لایحه ای اکنون در مجلس مطرح است و مسئولان حوزه تامین اجتماعی دراین زمینه درحال پیگیری هستند. دولت مسئول بیمه کارگران ساختمانی است ولی این طرح بار مالی دارد که باید توسط دستگاه های مربوطه تامین مالی شود.

وی در عین حال از پرداخت بموقع حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی آگاهی داد و اظهار نمود: در ایام پس از کسب رأی اعتماد قول داده بودیم که حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بطور منظم پرداخت گردد. خوشبختانه از دو روز گذشته پرداخت حقوق بازنشستگان کشوری و از بیست و یکم، حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی شروع شده است.

عبدالملکی همین طور درباره عناوینی که درباب ثبت نام جاماندگان یارانه معیشتی بتازگی مطرح شده اظهار نمود: هم اکنون طرحی در دولت در دست بررسی می باشد و درحال زمانبندی روش اجرای آن هستیم که هنوز نهایی نشده است.

وی به موضوع ورود شرکت های جدید زیرمجموعه تامین اجتماعی به بورس اشاره نمود و اظهار داشت: سیاست ما این است که در ابتدا عرضه شرکت های جدیدی که در بورس نیستند صورت گیرد و این مساله می طلبد که سازمان بورس دراین زمینه کمک نماید، دوم محصولات و کالاهایی که بورس پذیر هستند در زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی وارد بورس کالا شده و در بورس عرضه شوند.

وزیر کار درباب عرضه سیمان در بورس کالا نیز اظهار داشت: در هفته های اول ۷۰ درصد سیمان عرضه شده در بورس کالا از شرکت های تولید سیمان زیرمجموعه شستا، تامین اجتماعی و صندوق های بازنشستگی بود. درخواست هایی هم بود که سیمان را خارج از بورس به برخی پیمانکاران خاص بدهیم که با این خواسته مخالفت کردیم.

عبدالملکی در مراسم افتتاح چهار مرکز توسعه نوآوری بخش تعاون استانهای سیستان و بلوچستان، گیلان، سمنان و خوزستان، از بخش تعاون بعنوان یکی از زیر بخش های مهم اقتصاد ایران نام برد که با هدف ایجاد اشتغال در کشور و مشارکت مردمی در اقتصاد در کنار دو بخش خصوص و دولتی تعریف شده است.

وی اضافه کرد: در هفته تعاون امسال تعداد ۲۶۸ پروژه تعاونی در سراسر کشور با سرمایه گذاری ۳۳۸۷ میلیارد تومان به بهره برداری رسید که با بهره برداری این طرح ها ۷۹۰۰ فرصت شغلی جدید در کشور ایجاد می شود.

به گفته وی، باتوجه به بیکاری جوانان خصوصاً فارغ التحصیلان دانشگاهی بوسیله توسعه تعاونی ها و پشتیبانی از بخش تعاون می توان اشتغال ارزان تر و گسترده تر ایجاد و از ظرفیت مراکز نوآوری بخش تعاون دراین زمینه بهره برد.

وزیر تعاون در آخر از ساخت ۸۴۰ هزار واحد مسکن مهر توسط شرکتهای تعاونی مسکن آگاهی داد.

منبع:

1400/06/31
17:07:55
5.0 / 5
170
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بانك , بیكاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است