بررسی تحولات بازار سكه و طلا در هفته منتهی به ۲ مهرماه؛

هفته آرام و باثبات بازار طلا همزمان با کم کرد و ستدها

هفته آرام و باثبات بازار طلا همزمان با کم کرد و ستدها قیمت سکه و طلا در روزهای آخر تابستان 1400 از ثبات نسبی برخوردار و بازار با رکود مواجه بود.


به گزارش کار و درآمد به نقل از خبرگزاری ایرنا، بازار سکه و طلا در واپسین روزهای فصل گرم تابستان در مقایسه با هفته قبل که روند نزولی داشت حدودا افت و خیز کمی داشت و ثابت بود و چنانچه در یک روز رشد ۱۰۰ هزار تومانی قیمت داشت در روز بعد این رقم افت می کرد.
بر همین اساس در بازار سکه، در روز شنبه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با رقم ۱۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله می شد و فردای آن روز بهای آن یکصد هزار تومان افت داشت.
البته این کاهش قیمت دوام چندانی نداشت و در روز دوشنبه باردیگر برگشت قیمت داشت و مبلغ آن ۱۱ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان رسید.
سکه در روز سه شنبه با قیمت ۱۱ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان داد و ستد می شد که در مقایسه با روز قبل ۵۰ هزار تومان افت قیمت داشت و فردای آن روز (چهارشنبه) شاهد برگشت نرخ سکه به رقم روز نخست هفته بودیم و معامله گران در آخرین روز تابستان سکه تمام بهار آزادی را با قیمت ۱۱ میلیون و ۷۶۰ میلیون تومان معامله می کردند.
قیمت سکه در نخستین روز پاییز همچنان بر ورود به کانال ۱۲ میلیون تومان مقاومت کرد و در این روز ۱۱ میلیون و ۹۹۲ هزارتومان داد و ستد می شد.
نوسان قیمت ها در بازار طلای خام نیز زیاد نبود. به این صورت که یک گرم طلای ۱۸ عیار در روز شنبه یک میلیون و ۱۳۹ هزار تومان معامله می شد و در ایام بعد قیمت ها تا اواسط هفته سیر نزولی آرامی داشت. از روز سه شنبه نرخ یک گرم طلای ۱۸ عیار ۱۹ هزار تومان افزوده شد و به یک میلیون و ۱۳۷ هزار تومان رسید. این افزایش قیمت ادامه داشت و در روز چهارشنبه (۳۱ شهریورماه) برابر یک میلیون و ۱۴۵ هزار تومان بود.
هر مثقال طلا در هفته گذشته در کانال چهار میلیون تومان نوسان داشت. براین اساس در اولین روز هفته هر مثقال طلا برابر چهار میلیون و ۹۳۸ هزار تومان تعیین شد و روز بعد ۶۳ تومان افت قیمت داشت. این افت قیمت در روز دوشنبه نیز تکرار شد. روز سه شنبه هر مثقال طلا چهار میلیون و ۹۲۷ هزار تومان معامله می شد. در آخرین روز تابستان قیمت هر مثقال طلا به کانال پنج میلیون تومان خیز برداشت. قیمت هر مثقال طلا در آخرین روز هفته برابر چهار میلیون و ۹۸۶ هزار تومان بود.
قیمت انس جهانی طلا در هفته گذشته همچون بازار سکه و طلا در داخل خیلی نوسان نداشت. انس جهانی طلا در روز شنبه یک هزار و ۷۵۵ دلار و ۵۱ سنت بود و این رقم در روز یکشنبه با عنایت به تعطیلی بازارهای جهانی ثابت بود. در روز دوشنبه بهای انس جهانی طلا افت قیمتی ۲.۵ دلاری داشت و این کاهش قیمت در روز سه شنبه هشت دلار رشد داشت و برابر یک هزار و ۷۶۱ هزار و ۹۰ سنت رسید. افزایش قیمت پایدار نبود و در روز چهارشنبه برابر یک هزار و ۷۵۵ دلار و ۳۸ سنت بود. انس جهانی طلا در روز گذشته با چهار دلار کاهش نسبت به روز چهارشنبه به رقم یک هزار و ۷۷۰ دلار و۹۲ سنت رسید.
حباب سکه ۵۲۰ هزار تومان شد
نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران روز جمعه در گفت و گو با ایرنا درباره تحولات بازار سکه و طلا در هفته گذشته اظهار داشت: هفته گذشته هفته آرام و با ثباتی برای بازار طلای داخلی بود و البته در بعضی روزهای هفته نوساناتی داشتیم اما گاهی افزایشی و در بعضی روزها کاهشی بود.
محمد کشتی آرای اضافه کرد: ضمن این که در هفته گذشته تقاضا در بازار سکه و طلا به شدت کاهش پیدا کرد و رکود بر آن حاکم بود.
وی علت این رکود را ایام سوگواری سرور شهیدان دانست و اظهار داشت: کم کرد و ستدها سبب کاهش حباب سکه شد و حباب سکه بطور متوسط ۶۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد و به ۵۲۰ هزار تومان رسید.
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره ی قیمت ها در هفته آینده اظهار داشت: تا دوشنبه هفته آینده قیمت ها در همین سطح خواهد ماند. البته ممکنست با نوساناتی همراه باشد اما این نوسانات قابل توجه نخواهد بود.
وی علت ثبات در ایام آینده را نبود اتفاقات سیاسی و اقتصادی در هفته پیش رو بیان کرد و اظهار داشت: چون رویدادی در سطح ملی و بین المللی نداریم پیش بینی ما این است که بازار طلا وسکه در داخل همچنان ثابت خواهد بود.


1400/07/02
12:17:33
5.0 / 5
211
تگهای خبر: اتحادیه , اقتصاد , كانال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است