هفته دفاع مقدس،

ساخت 12 هزار و 500 مسکن برای خانواده شهدا و ایثارگران

ساخت 12 هزار و 500 مسکن برای خانواده شهدا و ایثارگران به گزارش کار و درآمد معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: شرکت عمران شهرهای جدید موضوع تامین مسکن برای خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران را در سالهای اخیر در دستور کار خود قرار داده که بر این اساس حدود 12 هزار 500 واحد با مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران مورد تفاهم قرار گرفته که در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی قرار دارد؛ برخی به 60 درصد پیشرفت رسیده و بعضی واگذار شده است.


حبیب اله طاهرخانی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: مسکن یکی از با اهمیت ترین چالش های امروز خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران است که بر این اساس شرکت عمران شهرهای جدید بعنوان قسمتی از دولت تلاش نموده تا در جهت رفع آن تلاش کند و در اوج تکریم و احترام به نیروهای جان برکف انقلاب اسلامی که حق زیادی بر گردن همه ما دارند، تامین مسکن و راه اندازی ۱۲ هزار و ۴۴۶ واحد در شهرهای جدید برای مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران را در دستور کار قرار داده است.
وی اضافه کرد: شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید در اجرای فصل دوم قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در حوزه مسکن، موضوع تامین مسکن برای خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران را در سالهای اخیر در دستور کار خود قرار داده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اشاره کرد: هم اکنون در شهرهای جدید پرند، هشتگرد، صدرا، سهند، بینالود، بهارستان و فولادشهر درحال ساخت ۱۲ هزار و ۴۴۶ مسکن برای مجموعه ایثارگران هستیم که در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی قرار دارد؛ برخی به ۶۰ درصد پیشرفت رسیده و بعضی واگذار شده است.
به گفته طاهرخانی، در پرند ۹۲۴ واحد، در هشتگرد ۶۳۴، صدرا ۱۰۰، سهند ۲۵۰، بینالود ۶۴۰، بهارستان ۳۳۹۸ و فولادشهر ۶۵۰۰ واحد به مرحله توافق رسیده که از کل این تعداد، زمین ۹۹۲۷ واحد تامین و ۶۷۱۹ واحد به مرحله انعقاد قرارداد رسیده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: پروژه ها در مراحل مختلفی از تایید نقشه، فوندانسیون یا پیشرفت ۳۰ تا ۶۰ درصد قرار دارد. برخی درمرحله انتخاب پیمانکار است. تعدادی نیز از واحدهای آماده مسکن مهر بوده که واگذار شده است.
وی اظهار نمود: بطور مثال پروژه ۹۲۴ واحدی شهر جدید پرند در استان تهران در حال اجراست که در مرحله سقف طبقات سوم و چهارم قرار دارد. در بهارستان اصفهان نیز ۴۴۰ واحد از اراضی غرب درحال ساخت و از پیشرفت ۳۰ تا ۶۰ درصد برخوردارست.
معاون وزیر راه و شهرسازی همین طور به تفاهم نامه با نیروهای مسلح اشاره و اشاره کرد: مجموعه نیروهای مسلح همکاری بسیار خوبی را با شرکت عمران دارند. دراین زمینه بیش از 20 هزار واحد برای کارکنان نیروهای مسلح در 11 شهر جدید تخصیص داده شده است که بیش از 10 هزار واحد آن درحال ساخت بوده که از این تعداد بیش از 7400 واحد در شهرهای جدید پردیس، پرند و هشتگرد دارای پیشرفت فیزیکی مناسب هستند و فرآیندهای شروع عملیات اجرائی مابقی نیز درحال پیگیری دوجانبه است.
منبع:

1400/07/04
20:39:16
5.0 / 5
228
تگهای خبر: خدمات , شركت , قانون , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است