انتصاب سرپرست شركت بازآفرینی

نخستین تغییر مدیریتی در حوزه مسکن انجام شد

نخستین تغییر مدیریتی در حوزه مسکن انجام شد طی حکمی از جانب رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، حسن احمدی نورری به سمت سرپرست شرکت بازآفرینی شهری ایران منصوب و از زحمات مهدی عبوری، مدیرعامل پیشین تقدیر گردید.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، رستم قاسمی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ که از سوم شهریورماه ۱۴۰۰ با رای مجلس رسما سکان هدایت وزارت راه و شهرسازی را بر عهده گرفت بعد از حدود یک ماه، عصر روز گذشته نخستین تغییر مدیریتی را در زمینه مسکن صورت داد.
قاسمی طی حکمی حسن احمدی نوری را که تا قبل از این عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران بود به سمت سرپرست این شرکت منصوب نمود. قبلا مهدی عبوری، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران بود که در این مراسم از زحمات او تقدیر گردید. عبوری آذرماه ۱۳۹۸ از جانب محمد اسلامی ـ وزیر سابق راه و شهرسازی ـ جایگزین محمد پژمان شده بود.
تعیین سرپرست شرکت بازآفرینی در حقیقت نخستین تغییر مدیران حوزه مسکن در وزارت راه و شهرسازی دولت سیزدهم شمرده می شود. شرکت بازآفرینی که مسئولیت احیای بافتهای فرسوده و ناکارآمد را بر عهده دارد از مجموعه هایی است که دولت رئیسی در اجرای طرح جهش تولید و تأمین مسکن حساب ویژه ای روی آن باز کرده است. این در حالیست که طی سالهای قبل به دلایلی همچون پایین بودن بازده سرمایه گذاری و رکود بازار مسکن، این شرکت به نیمی از اهداف خود در خصوص نوسازی سالیانه ۱۰۰ هزار واحد مسکونی هم نرسیده و بنا بگفته عبوری تا کنون ۴۰ درصد بافتها نوسازی شده است.
سال ۱۴۰۰ سقف تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده در تهران و کلان شهرها به ۳۰۰ میلیون تومان برای سازندگان حرفه ای که از تکنولوژی های جدید استفاده می نمایند رسیده است و ۱۲۰ میلیون تومان از این مبلغ با نرخ سود ۹ درصد، ۱۰۰ میلیون با نرخ ۱۸ درصد و ۸۰ میلیون تومان با سود ۱۶ درصد است. در سایر شهرها هم سقف وام در حالت صنعتی سازی و فناورانه به سازندگان حرفه ای ۲۵۰ میلیون تومان است که سود ۸۰ میلیون تومان ۹ درصد، سود ۸۰ میلیون تومان دیگر ۱۸ درصد و بهره ۶۰ میلیون تومان ۱۶ درصد است.
انباشت تقاضا با نوسانات اقتصادی، معجون تلخی را برای متقاضیان مسکن درست کرده است؛ تا جایی که برای کاستن از این تلخی به شهرهای اقماری پناه برده اند. طبق گزارش های میدانی، طی ماه های گذشته خرید و فروش مسکن در شهرهای اطراف تهران رونق گرفته و احیانا باید منتظر باشیم تا حاشیه نشینی هم تشدید شود.
وزارت راه و شهرسازی در طرح اقدام ملی مسکن برنامه ریزی کرده بود تا ۱۴۵ هزار واحد مسکونی را در بافت های ناکارآمد و فرسوده راه اندازی کند، از این تعداد ۱۰۰ هزار واحد توسط مردم و ۴۵ هزار واحد قرار بود توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران بعنوان یک مجموعه دولتی راه اندازی شود اما شواهد و قرائن حاکی از آنست که برنامه طی دو سال قبل آنطور که باید و شاید پیش نرفته است.
به هر ترتیب حالا باید ببینیم آیا احمدی نوری در تحقق برنامه های بازآفرینی موفق خواهد بود یا خیر. در متن حکم وزیر راه و شهرسازی به احمدی نوری آمده است: «نظر به تعهد و تجارب جنابعالی به باعث این ابلاغ شما را بعنوان سرپرست شرکت بازآفرینی شهری ایران، منصوب می نمایم. امید است با اتکال به الطاف الهی و استفاده از تمامی ظرفیت های بی نظیر و بالقوه «این شرکت» اهتمام ویژه داشته و در ایفای بهینه و مطلوب وظایف محوله موفق و موید باشید.»
منبع:

1400/07/12
10:05:30
5.0 / 5
209
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است