جلسات کمیسیون طرح صیانت علنی خواهد بود؟

جلسات کمیسیون طرح صیانت علنی خواهد بود؟ به گزارش کار و درآمد دبیر کمیسیون مشترک طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی در مورد این که آیا مذاکرات کمیسیون متبوع وی به صورت علنی به سمع و نظر مردم می رسد و یا خیر توصیحاتی را عرضه داد.


مهرداد وییس کرمی درگفت و گو با ایسنا، در مورد مسیری که کمیسیون مشترک طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی پیش روی خود دارد اظهار داشت: اعضای هیات رییسه دائمی کمیسیون مشترک طرح صیانت در اولین نشست کمیسیون با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی آقای نیکزاد انتخاب شدند، بلافاصله بعد از این موضوع، اعضای هیات رییسه کمیسیون، جلسه ای تشکیل جلسه دادند و در این نشست مقرر شد کمیسیون مشترک یکشنبه ها و سه شنبه ها در روزهایی که صحن علنی مجلس جلسه دارد، از ساعت ۱۶ تا ۱۸ جلسه داشته باشد، همینطور مقرر شد پیش نویس آئین نامه هم در جلسه آینده مورد بررسی و تصویب اعضای کمیسیون قرار گیرد.
وی ادامه داد: با عنایت به حساسیت هایی که در این عرصه در جامعه وجود دارد اعضای کمیسیون همچنان بر شفافیت مذاکرات کمیسیون تاکید دارند، بر همین مبنا این احتمال وجود دارد که گزارش مستمری از مذاکرات جلسه از جانب سخنگوی کمیسیون و در غیاب وی توسط رئیس یا نایب رئیس اول کمیسیون به سمع و نظر مردم برسد؛ البته این مباحث هنوز به تصویب اعضای کمیسیون نرسیده است چون که کمیسیون فعلاً یک جلسه خویش را پشت سرگذاشته و در آن جلسه هم صرفاً به انتخابات اعضای هیات رییسه پرداخته شد.
دبیر کمیسیون مشترک طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی افزود: این پیشنهاد مطرح است که مذاکرات کمیسیون از راه درگاه اینترنتی مجلس شورای اسلامی پخش شود؛ اینها احتمالاتی است که باید به تصویب اعضای کمیسیون برسد و فعلاً موضوعی به صورت قطعی مشخص نیست؛ باآنکه ثبت و ضبط مذاکرات و بررسی ها موضوعی است که همه اعضا بر آن تاکید دارند.
ویس کرمی بیان نمود: مذاکرات کمیسیون ها با روند مذاکرات صحن علنی مجلس شورای اسلامی متفاوت می باشد، مذاکرات کمیسیون چالشی تر و تخصصی تر است و امکان دارد برای مردم خسته کننده باشد، این پیشنهاد مطرح است که مذاکرات ثبت و ضبط شود و بعد از حذف موارد زائد در اختیار افکار عمومی قرار بگیرد؛ باآنکه دوستان با پخش مستقیم مذاکرات از راه درگاه اینترنتی مجلس مخالفتی نداشتند و خود هیات رییسه هم با این مورد موافق بود.
وی افزود: در واقع این مباحث در جلسه بعدی کمیسیون یعنی جلسه یکشنبه هفته آینده مشخص خواهد شد، تلاش است کارهای مقدماتی کمیسیون در این نشست صورت گیرد تا اعضا بزودی وارد بررسی متن مبحث بشوند.1400/07/20
10:58:41
5.0 / 5
240
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است