۶۴ درصد جویندگان کار در خراسان جنوبی فاقد مهارت هستند

۶۴ درصد جویندگان کار در خراسان جنوبی فاقد مهارت هستند به گزارش کار و درآمد مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی اظهار داشت: نیمه نخست امسال هزار و 401 نفر جوینده کار در مراکز کاریابی و خدمات اشتغال استان ثبت نام کردند که 64 درصد آنان فاقد مهارت لازم بوده اند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی، محمدمهدی راستگو اضافه کرد: بر طبق گزارش گرفتن شده از این تعداد هزار و ۷۸ نفر معادل ۷۷ درصد مرد و ۲۳ درصد این تعداد زن بوده اند.
وی اظهار داشت: از مجموع جویندگان کار، ۵۰۲ نفر معادل ۳۶ درصد دارای مهارت و ۸۹۹ نفر معادل ۶۴ درصد آنان فاقد مهارت بوده اند که این مساله باید مدنظر جویندگان کار و خانواده های آنان همین طور سیاستگذاران این بخش قرار گیرد.
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی از به کارگماری ۵۶۹ جوینده کار در ۶ ماه اول امسال آگاهی داد و اضافه کرد: ۶۶ درصد این افراد مرد و ۳۴ درصد زن بوده اند.
وی با یادآوری اهمیت مهارت آموزی توسط جوانان و جویندگان کار گفت: از مجموع تعداد ۵۶۹ نفر به کار گمارده در استان ۳۳۷ نفر معادل ۵۹ درصد دارای مهارت و ۲۳۲ نفر معادل ۴۱ درصد فاقد مهارت های لازم بوده اند.
راستگو اظهار داشت: از شروع سال جاری هزار و ۶۵۲ فرصت شغلی در این استان کسب شده که ۳۴ درصد در بخش صنعت، چهار درصد بخش کشاورزی و ۶۲ درصد در بخش خدمات بوده است.
وی بیان کرد: از مجموع فرصت های کسب شده در استان خراسان جنوبی ۹۷ درصد در بخش خصوصی و سه درصد در بخش تعاونی فراهم گشته است.منبع:

1400/07/22
12:54:29
5.0 / 5
76
تگهای خبر: اشتغال , تعاونی , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است