در گفت وگو با كار و درآمد اعلام شد:

جزئیات ممنوعیت ورود به قره باغ از ارمنستان و آزادی دو کامیون دار ایرانی

جزئیات ممنوعیت ورود به قره باغ از ارمنستان و آزادی دو کامیون دار ایرانی به گزارش کار و درآمد مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: به دنبال اعلام ممنوعیت ورود رانندگان و اتباع ایرانی به منطقه قره باغ و لاچین، جمهوری آذربایجان، کامیون داران ایرانی را آزاد کرد و به سفارت ایران در باکو تحویل داد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، به دنبال بروز مشکلات و اختلافات مرزی بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر قره باغ، در نهایت این منطقه به خاک آذربایجان افزوده شد. بعد از آن به تازگی دو راننده کامیون ایرانی به علت ورود غیرقانونی به قره باغ بازداشت شده بودند که پیگیری های لازم برای آزاد شدن آنها انجام شد.
در اینباره جواد هدایتی - مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: دو روز گذشته در بخشنامه ای به همه تشکل های صنفی و شرکتهای حمل و نقل بین المللی اعلام کردیم که هرگونه ورود به خاک جمهوری آذربایجان خارج از مرزهای رسمی این کشور نقض تمامیت ارضی آذربایجان بوده و ممنوع می باشد.


وی ادامه داد: بعد از جنگ ۴۴ روزه بین ارمنستان و آذربایجان، رژیم حقوقی و مرزبندی های جدید تغییر نمود و قره باغ به دست نیروهای آذربایجان بازپس گرفته شد. با این اتفاق، نیروهای نظامی آذربایجان در مرزهای این منطقه مستقر شدند که یک بخش آن به حدفاصل پایانه مرزی نوردوز تا ایروان برمی گردد.
مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: به تازگی دو نفر از رانندگان کامیون ایرانی که از مسیر نوردوز تا ایروان وارد مسیر فرعی قره باغ شده بودند، به دست نیروهای آذربایجان بازداشت شدند؛ ازاین رو به همه رانندگان و شرکتهای بین المللی سفارش و تاکید شده تا با عنایت به رژیم حقوقی جدید به وجود آمده بین دو کشور ارمنستان و آذربایجان وارد منطقه قره باغ نشوند چونکه باید به تمامیت ارضی این کشور احترام گذاشت.
هدایتی اظهار داشت: در این بخشنامه اعلام کردیم که رانندگان ایرانی و اتباع ایرانی برای مواجهه نشدن با نتایج آن و حساسیت های موجود و در جهت احترام به تمامیت اارضی جمهوری آذربایجان – از راه جمهوری ارمنستان – وارد شهر لاچین و منطقه قره باغ نشوند چونکه در این صورت امکان دارد تبعات حقوقی مانند دو کامیون دار ایرانی به علت ورود غیرقانونی به خاک این کشور برایشان به وجود بیاید.
وی اعلام نمود: بمحض اینکه این بخشنامه را صادر کردیم، جمهوری آذربایجان دو کامیون دار بازداشت شده ایرانی را آزاد کرد و بامداد امروز به سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو تحویل داد چونکه به آذربایجان ثابت شد ایران قصدی برای دخالت در این کشور و مسائل به وجود آمده ندارد و به تمامیت ارضی اش احترام می گذارد.
منبع:

1400/07/30
12:08:34
5.0 / 5
247
تگهای خبر: حقوق , حمل و نقل , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است