مدیر صندوق بیمه اجتماعی كشاورزان،روستاییان و عشایر كرمانشاه:

صندوق روستاییان و عشایر کرمانشاه بیشتر از ۶۵ هزار نفر بیمه شده دارد

صندوق روستاییان و عشایر کرمانشاه بیشتر از ۶۵ هزار نفر بیمه شده دارد به گزارش کار و درآمد مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه تعداد افراد بیمه شده فعال این صندوق را در استان حالا ۶۵ هزار و ۴۴۱ نفر اعلام نمود و اظهار داشت: حالا ۲ هزار و ۹۳۷ خانوار به صورت ماهیانه از صندوق مستمری می گیرند.


«محسن رشیدی اقدم» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ضمن اشاره به این که سال قبل سه هزار و ۴۳۵ خانوار عضو این صندوق شدند، اضافه کرد: در ۶ ماه سپری شده از سالجاری هم پنج هزار و ۱۴۲ عضو جدید جذب شده که افزایش ۵۰ درصدی عملکرد صندوق و قرار گرفتن استان در جایگاه سوم کشور را نشان داده است.
۷۰ درصد حق بیمه را دولت پرداخت می کند
وی ضمن اشاره به این که طرح ملی بیمه مجانی برای خانواده های کمتر برخوردار سال جاری با حمایت مقام معظم رهبری و دولت اجرایی می شود، اظهار داشت: در این طرح ۳۱ هزار و ۳۳۱ خانوار با تشخیص نهادهای حمایتی به صورت مجانی بیمه می شوند و با این تعداد آمار بیمه شده های صندوق تا آخر سال به حدود ۱۰۰ هزار نفر می رسد.
رشیدی اقدم در مورد خدمات عرضه شده صندوق بیمه روستاییان و عشایر استان در زمان کرونا هم اظهار داشت: برای خانواده هایی که عزیزان خویش را به دلیل کرونا از دست دادند تسهیل گری های زیادی انجام شد تا برای پرداخت مستمری در اولویت قرار بگیرند.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه ضمن اشاره به این که این صندوق در سال ۱۳۸۴ برای بیمه همه مردم و اقشار جامعه به وجود آمد، اظهار داشت: این صندوق جزو چهار صندوق بزرگ کشور است که برای رفاه حال مردم و امنیتشان در آینده ۷۰ درصد حق بیمه آنها را دولت پرداخت می کند و ۳۰ درصد مابقی را افراد بیمه شده پرداخت می کنند.


صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر یک صندوق بین نسلی محسوب می شود
وی همه کشاورزان، روستاییان، عشایر، رانندگان بین جاده ای، فعالان حوزه صنایع دستی و همه افراد ساکن در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت را جامعه هدف این صندوق دانست و اظهار داشت: اگر مردم نسبت به مزایای این صندوق بیمه آگاهی داشته باشند استقبال بیشتری نشان می دهند و عضو این صندوق می شوند.
رشیدی اقدم ضمن اشاره به این که استقبال از صندوق بیمه روستاییان و عشایر در ۶ ماه سپری شده از سالجاری نشان از تغییر نگاه مردم نسبت به این بیمه و مزایای آن دارد، عنوان کرد: این صندوق در سه بخش ازکارافتادگی، بازنشستگی و فوت اعضا مستمری و عرضه خدمت می دهد و از آنجائیکه فرزندان افراد متوفی می توانند مستمری والدین خویش را دریافت نمایند، یک صندوق بیمه ای بین نسلی به حساب می آید.
مدیر این صندوق بیمه ای از فعالیت ۳۱ کارگزاری در ۳۱ بخش و ۶ کارگزاری عشایری در استان اطلاع داد و اظهار داشت: آثار مثبت این بیمه باید برای مردم تبیین و فرهنگ سازی شود تا با عضویت در این صندوق آینده ای مطمئن برای خود و آرامشی برای فرزندانشان بیافرینند.
وی حداقل میزان حق بیمه برای هر نفر را ماهیانه ۳۳ هزار تومان و حداکثر آنرا ۹۵ هزار تومان اعلام نمود و اظهار داشت: اعضا با پرداخت این مبالغ ناچیز وقتی در سن ۶۵ سالگی بازنشسته شدند می توانند یک مستمری و حقوقی بگیرند که شان و کرامت آنها حفظ شود و از سایر مزایای این بیمه هم استفاده کنند.
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۱ بخش، ۳۲ شهر، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان سکونت می کنند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

منبع:

1400/08/03
10:02:09
5.0 / 5
263
تگهای خبر: بازنشسته , بیمه , جامعه , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است