مدیركل راه و شهرسازی استان خبر داد:

صدور سند 200 هکتار از اراضی منابع طبیعی به نام راه و شهرسازی لرستان

صدور سند 200 هکتار از اراضی منابع طبیعی به نام راه و شهرسازی لرستان به گزارش کار و درآمد لرستان مدیرکل راه و شهرسازی لرستان اظهار داشت: ۲۰۰ هکتار از اراضی اداره کل منابع طبیعی به نام راه و شهرسازی استان سند زده شده است.


وحید کرم الهی در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه برای طرح جهش تولید و تأمین مسکن، شناسایی و تأمین مسکن را در تیرماه سال جاری آغاز کردیم و منابع مختلفی را برای تأمین زمین در نظر گرفته ایم، اظهار نمود: یک سری اراضی در حاشیه شهرها وجود دارد که سند آنها به نام اداره کل منابع طبیعی لرستان است و برنامه ریزی شده با پیگیری های لازم این اراضی را به نام اداره کل راه و شهرسازی لرستان سند زده شود.
وی ادامه داد: تابحال ۲۰۰ هکتار از این اراضی از سوی اداره کل منابع طبیعی استان به نام راه و شهرسازی لرستان سند زده شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان ضمن اشاره به این که برخی اراضی را در خارج از محدوده شهرها قرار دارند که باید کار الحاق این زمینهای جدید به شهرها صورت گیرد، اظهار داشت: بر این اساس، اول آبان ماه الحاق زمینهای جدید را طی نامه ای به سازمان ملی زمین و مسکن ارسال کردیم.

اعلام ۵۲۹ هکتار زمین خارج از محدوده شهرهای استان به سازمان ملی زمین و مسکن
کرم الهی اظهار داشت: ۵۲۹ هکتار زمین خارج از محدوده شهرهای استان را به سازمان ملی زمین و مسکن اعلام کردیم تا در بانک تأمین زمین قرار بگیرد.
وی بیان نمود: دو ماده قانون در جهش تولید و تأمین مسکن وجود دارد که مصوب مجلس شورای اسلامی است و هر رئیس جمهوری ملزم به اجرای این قانون است.
مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با تاکید براینکه برپایه ماده ۱۰، قانون جهش تولید و تأمین مسکن، کلیه وزارت خانه ها، موسسات و دستگاههای دولتی و همینطور شرکت هایی که صددر صد سرمایه و سهام آنها متعلق به دولت می باشد، مکلف هستند نسبت به واگذاری و تحویل مجانی اراضی در اختیار خود که در قالب مکان یابی مبحث ماده (۶)قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسکن مصوب ۱۳۸۷/۲/۲۵ قرار می گیرند (به استثناء مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست)، ظرف دو ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون بنا به درخواست وزارت راه و شهرسازی اقدام نمایند، افزود: همینطور ادارات ثبت اسناد و املاک مکلف هستند بعد از اعلام وزارت خانه مورد اشاره ظرف یک ماه نسبت به تفکیک و ثبت انتقال ملک در دفتر املاک و صدور سند مالکیت به نام دولت با نمایندگی وزارت راه و شهرسازی اقدام نمایند.

توضیحات ماده ۱۰ قانون جهش تولید و تأمین مسکن در مورد واگذاری اراضی مازاد به وزارت راه و شهرسازی
کرم الهی اظهار داشت: برپایه تبصره یک این قانون، درصورتیکه دستگاههای اجرایی مبحث این ماده، ظرف دو ماه از تاریخ درخواست وزارت راه و شهرسازی نسبت به واگذاری و تحویل زمین و تسلیم اسناد و مدارک آن اقدام نکنند، ادارات ثبت اسناد واملاک موظف می باشند به درخواست وزارت راه و شهرسازی، ظرف یک ماه به ترتیب مورد اشاره اقدام و سند مالکیت جدید را به نام دولت با نمایندگی وزارت راه و شهرسازی صادر کنند.
وی افزود: ماده ۱۲ این قانون می گوید کلیه دستگاههای مبحث ماده ۴ قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسکن مصوب ۱۳۸۷/۲/۲۵ با اصلاحات و الحاقات بعدی و سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور به منظور تأمین اراضی مورد نیاز توسعه و هدایت ساخت و ساز در روستاها مکلف هستند اراضی واقع در محدوده و حریم طرح هادی روستاهای واقع در حریم شهرها را حداکثر ظرف دو ماه از تاریخ درخواست وزارت راه و شهرسازی به صورت مجانی در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند، همینطور ادارات ثبت و اسناد و املاک موظف می باشند اسناد مالکیت اراضی فوق را ظرف یک ماه به نام وزارت راه و شهرسازی منتقل کنند.
منبع:

1400/08/07
14:34:36
5.0 / 5
287
تگهای خبر: بانك , توسعه , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است