توسعه صنایع پایین دست پتروشیمی در ایجاد اشتغال خوزستان موثر است

توسعه صنایع پایین دست پتروشیمی در ایجاد اشتغال خوزستان موثر است به گزارش کار و درآمد رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: توسعه و ایجاد صنایع پایین دستی پتروشیمی در خوزستان در ایجاد اشتغال و ارزش افزوده بسیار اهمیت دارد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از خبرگزاری ایرنا احمد تشکینی روز جمعه در نشست با نمایندگان بخش خصوصی در شهرستان شوشتر بیان نمود: اجرای طرح آمایش صنعتی و تجاری یک ضرورت برای اقتصاد ایران است.
وی با اشاره به اینکه خوزستان ظرفیت های خوبی در بخش صنعت دارد اظهار داشت: به شکل جدی دنبال این هستیم که تا اختتام امسال، سند آمایش سرزمین تمامی شهرستان ها را تهیه نماییم.
وی افزود: سند آمایش تمامی شهرستان ها در بخش صنعتی و معدنی و تجاری به تفکیک هر شهرستان تهیه خواهد شد و طرح های اولویت دار هر شهرستان و طرح های فعالی که امکان توسعه دارند و نیز زیرساخت های شهرک های صنعتی در قالب این سند تعیین خواهند شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در حاشیه این نشست اظهار داشت: در نشستی که امروز با نمایندگان بخش خصوصی شوشتر انجام گرفت برای رونق بیشتر بنگاه ها، تسهیلاتی از منابع بانکی در نظر گرفته شد، و برخی واحدها نیز که موانع حقوقی داشتند قرار شد مشکل آنها در ستاد تسهیل مطرح شود.
امیر حسین نظری ضمن اشاره به این که برخی ظرفیت های خوب در شوشتر در بخش تولید وجود دارد اضافه کرد: یک کارخانه کاغذ سازی در شوشتر در دست ساخت است اما بخش تولید خمیر این شرکت هنوز کامل نشده و در تلاش هستیم تا یک سال و نیم آینده این کارخانه که در ایجاد اشتغال منطقه تاثیر به سزایی دارد به بهره برداری برسد.
رییس مرکز مطالعات و پژوهش های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز جهت بررسی و هماهنگی درباب تهیه سند آمایش سرزمین به خوزستان سفر کرد و از برخی واحدهای تولیدی در شوشتر نیز دیدن کرد.
طرح آمایش سرزمین سندی برای توسعه و بهبود شرایط اقتصادی و تجاری و صنعتی است که وزارت صمت این سند را برای استانها تهیه کرده است.


منبع:

1400/08/08
09:35:23
5.0 / 5
276
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است