شروع برداشت پنبه و بادام زمینی از اراضی بیله سوار

شروع برداشت پنبه و بادام زمینی از اراضی بیله سوار کار و درآمد: برداشت پنبه از سطح 2 هزار و 500 هکتار از اراضی زیرکشت در شهرستان بیله سوار مغان شروع شد.


ربعلی جهانی، مدیر جهاد کشاورزی بیله سوار مغان روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیش بینی می شود امسال ۱۰ هزار تن محصول پنبه از مزارع این شهرستان برداشت شود.
وی اضافه کرد: با تلاش و ترویج کارشناسان جهاد کشاورزی و همت کشاورزان منطقه کشت پنبه در مقایسه با سالهای قبل ۳۰۰ برابر بالا رفته و برغم برخی محدودیت ها در آبیاری سال زراعی جاری، استقبال از کشت این محصول در شهرستان بالا رفته است.
مدیر جهاد کشاورزی بیله سوار اظهارکرد: کشت این محصول علاوه بر اشتغال زا بودن بهترین تناوب برای تولید محصول گندم می باشد و سبب پایداری تولید گندم در زمینهای زراعی آبی می شود.
وی همین طور به برداشت محصول بادام زمینی در منطقه اشاره نمود و اضافه کرد: بیش از یک هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان به کشت بادام زمینی اختصاص یافته بود و پیش بینی می شود ۶ هزار تن محصول بادام زمینی برداشت شود.
جهانی اظهارکرد: در مقایسه با سال قبل کشت این محصول افزایش ۲.۵ برابری داشته است و بادام زمینی بیله سوار پس از فرآوری و بسته بندی به استانهای دیگر ارسال می شود.
بیله سوار مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد، سالانه بیش از ۴۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در این شهرستان تولید می شود.


منبع:

1400/08/09
12:31:53
5.0 / 5
289
تگهای خبر: اشتغال , تولید , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است