در طرح نهضت ملی مسكن

مردان مجرد بالای ۴۵ سال برای خانه ثبت نام کنند

مردان مجرد بالای ۴۵ سال برای خانه ثبت نام کنند معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با تصویب هیات وزیران امکان ثبت نام مردان مجرد بالای ۴۵ سال و بیماران خاص مجرد در طرح جهش تولید و تأمین مسکن فراهم شد؛ پیشنهاد ثبت نام سایر مجردها که سن کمتری دارند هم به شرط تاهل در زمان تحویل عرضه شده که بزودی نتایج آن اعلام می شود.


محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با تصویب هیات دولت دو گروه دیگر شامل مردان مجرد بالای ۴۵ سال و بیماران خاص مجرد به گروههای مجاز برای ثبت نام در طرح جهش تولید و تامین مسکن افزوده شدند. بر این اساس، هم اکنون پنج گروه شامل خانم های بالای ۳۵ سال، افراد دارای معلولیت بالای ۲۰ سال، نخبگان علمی، مردان مجرد بالای ۴۵ سال و بیماران خاص، بدون داشتن شرط تاهل می توانند در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند.
وی اضافه کرد: پیشنهادی هم از طرف وزارت راه و شهرسازی برای ثبت نام مردان مجرد کمتر از ۴۵ سال به هیات دولت ارائه شده که به زودی نتایج آن اعلام می شود. البته این افراد باید در زمان تحویل واحد متاهل شده باشند.

بعضی افراد که مسکن دارند می توانند ثبت نام کنند
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه درباب شرط سابقه مالکیت نیز تغییراتی به وجود آمده است، اظهار داشت: با تصویب هیات وزیران، اختیاری به وزارت راه و شهرسازی داده شده که برمبنای شهر، استان و شرایط موجود دراین زمینه تصمیم بگیرد. به این صورت که مطابق شاخص هایی مثل تعداد افراد خانوار، دهک های درآمدی و غیره، امکان مجاز شدن ثبت نام خانوارهایی که سابقه مالکیت داشتند فراهم می شود. بطور مثال افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی که دهک های اول تا سوم هستند و خانواده های دارای سه فرزند و بیشتر در اولویت این طرح قرار می گیرند.
محمودزاده تصریح کرد: تا قبل از این کسانی که از شروع فروردین ۱۳۸۴ دارای مالکیت خصوصی بودند و در حقیقت خانه به نامشان بود، امکان نام نویسی در طرح جهش تولید مسکن را نداشتند که با مصوبه اخیر اصلاحاتی دراین زمینه صورت گرفت.

آورده دهک های اول تا سوم ۲۰ میلیون تومان
وی درباره مبلغ آورده متقاضیان طرح جهش تولید و تامین مسکن اظهار داشت: آورده برای دهک های اول تا سوم ۲۰ میلیون تومان و برای سایر دهک ها ۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. میزان آورده متقاضیان عبارت است از قیمت تمام شده منهای تسهیلات که متقاضیان باید اختلاف این عدد را برمبنای قراردادی که بین سازنده و مردم منعقد می شود طی چهار تا پنج مرحله پرداخت کنند.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: برای دهک های اول تا سوم تلاش این است که حداکثر مساعدت دولت و نهادهای حمایتی صورت گیرد. این کمک ها شامل کاهش سود تسهیلات بانکی، تامین بیشترین سهم وام، رایگان بودن هزینه پروانه ساختمانی، خدمات مهندسی و انشعابات رایگان است. درباب مالیات ساخت و محوطه سازی هم به ازای هر واحد فقط یک میلیون تومان دریافت می شود.
محمودزاده با اعلان اینکه در طرح نهضت ملی مسکن سعی شده تا بیشترین پشتیبانی از دهک های یک تا سه صورت گیرد، اظهار داشت: اگر تسهیلات برای سایر گروه ها ۵۰ تا ۵۵ درصد هزینه ساخت را پوشش دهد، برای دهک های اول تا سوم حدود ۸۰ درصد هزینه را پوشش خواهد داد. سقف تسهیلات متغیر شد. در طرح جدید مسکن، با بهره گیری از تجارب قبلی سعی کردیم طرح را هوشمند نماییم. بدین صورت که برمبنای جغرافیای محل ساخت یا مخاطب طرح، میزان تسهیلات و نرخ کارمزد متفاوت می باشد.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی سقف تسهیلات طرح جهش تولید و تامین مسکن برای شهر تهران را ۴۵۰ میلیون تومان، کلان شهرهای بالای یک میلیون نفر ۴۰۰ میلیون، مراکز استانها ۳۵۰ میلیون، شهرهای کوچک و روستاها ۲۵۰ میلیون تومان اعلام نمود.
به گفته محمودزاده از روز ۲۸ مهرماه تا کنون یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند و نام نویسی تا ۲۸ آبان ادامه دارد.
بنابراین گزارش، از روز ۲۸ مهرماه به مدت یک ماه ثبت نام اجرای قانون جهش تولید مسکن در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن به آدرس saman.mrud.ir در ۳۱ استان و شهرهایی که زمین برای آنها تامین شده، شروع شده است. متقاضیان بعد از ورود بر روی گزینه «ثبت نام نهضت ملی مسکن» کلیک کنند. عدم استفاده از تسهیلات یارانه ای دولتی در بخش مسکن و سبز بودن فرم «ج»، فقدان مالکیت خصوصی، متاهل یا سرپرست خانوار بودن و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا چهار شرط اصلی خواهد بود. درباب شرط تاهل، پنج گروه شامل خانم های بالای ۳۵ سال، افراد دارای معلولیت بالای ۲۰ سال، نخبگان علمی، مردان مجرد بالای ۴۵ سال و بیماران خاص، می توانند ثبت نام کنند. درباره نداشتن مالکیت نیز برخی گروههای درآمدی در بعضی مناطق برمبنای تشخیص وزارت راه و شهرسازی از این شرط معاف هستند.1400/08/22
11:08:23
5.0 / 5
260
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است