سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی:

هم اندیشی مجلس و دولت برای معیشت مردم

هم اندیشی مجلس و دولت برای معیشت مردم کار و درآمد: سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توجه نمایندگان و اعضای دولت در حوزه مسائل اقتصادی و معیشتی مردم، ابراز امیدواری کرد که بودجه 1401 با کسری کمتری تدوین شود.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سید نظام الدین موسوی در حاشیه جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در توضیح نشست امروز مجلس و دولت، اظهار داشت: به مناسبت شهادت آیت الله مدرس و هفته مجلس دو نشست با مسئولان قوه قضاییه و مجریه در صحن علنی انجام شد.
سخنگوی هیات رییسه مجلس افزود: در نشست امروز که با حضور رئیس جمهوری و اعضای دولت از ساعت ۷ بامداد شروع شد، دغدغه ها و مسائل مربوط به حوزه اقتصادی و معیشتی مورد بررسی قرار گرفت و تعدادی از نمایندگان مجلس و اعضای دولت در مورد مسائل مهم روز صحبت کردند و عمده تمرکز آنها در زمینه مسائل اقتصادی و معیشتی مردم بود.
موسوی اشاره کرد: در این جلسه، نمایندگان مردم و مسئولان دولتی بر هماهنگی میان قوا برای حرکت رو به جلو در حوزه مسائل اقتصادی تاکید داشتند.
وی افزود: در این جلسه در مورد تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ هم مسائلی عنوان شد و نمایندگان مجلس بر این مساله تاکید نمودند که بودجه ۱۴۰۱ با کسری کمتری تدوین شود.
سخنگوی هیات رییسه افزود: در این جلسه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، روسای کمیسیون های برنامه و بودجه، انرژی، جهش تولید و اقتصاد مطالب خودرا بیان نمودند و از اعضای دولت هم معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه بودجه صحبت کردند.
موسوی افزود: عمده مطالب مطرح شده در نشست امروز ناظر به هماهنگی و هم افزایی بین دولت و مجلس برای رفع مشکلات کشور بود و در جمع بندی که رئیس مجلس داشتند مسائل اقتصادی، بحران آب و موضوع جمعیت بعنوان چالشهای اصلی و مساله اول کشور مورد توجه قرار گرفت.
نماینده مردم تهران افزود: رئیس جمهوری در اظهارات خود بر هم افزایی و هماهنگی بین دولت و مجلس تاکید کرده و از مجلس خواستند که برای بودجه سال ۱۴۰۱ هم هماهنگی بین دو قوه باشد تا کمترین عارضه در زمینه کسری بودجه داشته باشیم و فضا را به سمتی ببریم که سال آینده شاهد کاهش تورم و رشد اقتصادی قابل قبول باشیم.
وی با اعلان اینکه نمایندگان به سبب مواجهه با افکار عمومی ارزیابی دقیقی از عملکرد ۱۰۰ روزه دولت دارند، اظهار داشت: نمایندگان در مجلس امروز نظرات خودرا بیان نمودند. وزرا و رئیس جمهور هم اعلام نمودند که از نظرات مشورتی نمایندگان در تدوین بودجه استفاده می کنند.

سخنگوی هیئت رییسه مجلس با اشاره به سخنان رئیس جمهوری در جلسه امروز اظهار داشت: رییس جمهور اعلام نمود که به زودی لایحه بودجه ۱۴۰۱ به مجلس ارائه خواهد شد و امیدواریم دولت در موعد مقرر قانونی بودجه را به مجلس ارائه کند.
موسوی با اعلان اینکه رئیس مجلس بر همراهی دولت و مجلس برای حل مشکلات کشور تاکید دارد، اظهار داشت: در جلسه امروز فضای همدلی و صمیمیت بین دولت و مجلس وجود داشت اما در عین حال مباحث بسیار جدی از طرف نمایندگان عنوان شد. معاون اول رئیس جمهور نیز چشم انداز و گزارش دقیقی از کارهای دولت در ۱۰۰ روز گذشته ارائه کرد و چشم انداز آینده را برای مردم ترسیم کرد.
وی اضافه کرد: دولت اشراف خوبی بر مسائل دارد، در صورت هماهنگی بین قوه مجریه و قوه مقننه، بودجه ۱۴۰۱ با همدلی دولت و مجلس با نگاهی دقیق و درست تدوین خواهد شد به شکلی با ام المسائل کسری بودجه مواجه نباشیم.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اشاره کرد: باید بودجه ۱۴۰۱ در افق برنامه هفتم توسعه تدوین شود و دولت پیش از ارائه بودجه، نظر کمیسیون های تخصصی و مجلس را بگیرد.
منبع:

1400/09/10
11:44:28
5.0 / 5
339
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , سازمان
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است