تشکیل ۴۴۸ تشکل کارگری و کارفرمایی در دولت سیزدهم

تشکیل ۴۴۸ تشکل کارگری و کارفرمایی در دولت سیزدهم به گزارش کار و درآمد طبق گزارش ها از آغاز روی کار آمدن دولت سیزدهم، ۴۴۸ تشکل شامل شوراهای اسلامی کار، انجمن­ های صنفی کارگری و کارفرمایی و مجمع نمایندگان کارگران تاسیس شده که از اهتمام و توجه ویژه دولت به جایگاه تشکل ها در مناسبات روابط کار حکایت دارد.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، بطور حتم ایجاد و توسعه تشکل های کارگری و کارفرمایی بعنوان بازوان توانمند وزارت کار می تواند باعث افزایش بهره وری، ارتقای کیفیت تولید و بهبود عملکرد واحدهای تولیدی شود.

تشکل های کارگری در تحقق مطالبات کارگران شامل وضعیت معیشت، حقوق و دستمزد، بیمه و قراردادهای کار نقس موثری دارند؛همچنان که تشکل های کارفرمایی در پیگیری و حل مشکلات بنگاههای اقتصادی و مطالبات کارفرمایان از دولت اثرگذارند.

حضور نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی در مراجع تصمیم گیر شامل شورایعالی کار، سازمان تأمین اجتماعی، شورایعالی حفاظت فنی، شورایعالی اشتغال و مراجع تشخیص و حل اختلاف می تواند در دفاع از حقوق و مطالبات جامعه کارگری و کارفرمایی مثمرثمر باشد.

بررسی عملکرد معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سه ماه گذشته نشان داده است که از آغاز روی کار آمدن دولت سیزدهم، ۴۴۸ تشکل شامل شوراهای اسلامی کار و کانون های مربوطه، انجمن­ های صنفی کارگری و کارفرمایی و کانون های مربوطه و نمایندگان کارگران و مجامع آنها تاسیس شده است.

همچنین انتخابات ۶۷۸ مجمع شامل شوراهای اسلامی کار و انجمن ­های صنفی کارگری و کارفرمایی و نمایندگان کارگران طی این مدت تجدید شده است.

برگزاری ۷۳۶۱ نفر ـ ساعت دوره آموزشی برای اعضا و مسؤلان تشکل های کارگری و کارفرمایی هم از دیگر اقدامات معاونت روابط کار در مدت مذکور بوده است.

با توجه به آنکه تشکل ها از نزدیک با مسائل حرفه ای و اقتصادی کارگران و کارفرمایان رو به رو هستند، می توانند به واسطه مشارکت و تخصصی که دارند در تصمیم گیری های دولت مفید واقع شوند.

بر اساس آخرین آمارها، بیشتر از ۱۳ هزار و ۸۴۰ تشکل کارگری و کارفرمایی در کشور وجود دارد که از این تعداد بیشتر از ۱۱ هزار تشکل، متعلق به تشکل های کارگری و بیشتر از ۲۸۰۰ تشکل در ارتباط با تشکل های کارفرمایی است.

به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، کارشناسان تاکید دارند در بنگاهها و مجموعه هایی که تعامل نزدیک میان کارگران و کارفرمایان در جریان است، بیان مشکلات و مطالبات در سایه همدلی صورت می پذیرد و اختلافات کارگری و کارفرمایی به ندرت دیده می شود. در واحدهایی که تشکل های کارگری حضور دارند، نیروهای کار به دور از هرگونه تنش با حس آرامش و امنیت به کار و تولید می پردازند.
1400/09/19
14:42:03
5.0 / 5
451
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , اقتصاد , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است