بازخوانی طرح کاج در وزارت کار با جدیت بیشتر

بازخوانی طرح کاج در وزارت کار با جدیت بیشتر معاون فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر بازخوانی طرح کاج (کاهش اعتیاد جامعه کار و تولید) و خانه های بهداشت تاکید نمود.


به گزارش کار و درآمد به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد چکشیان» در مراسم معارفه مدیرکل اجتماعی معاونت فرهنگی اجتماعی این وزارت خانه اضافه کرد: طرح کاج (کاهش اعتیاد جامعه کار و تولید) باید مورد توجه قرار گیرد.
طرح کاج (کاربست شیوع شناسی اعتیاد در جامعه کار و تولید) از آغاز سال ۱۳۹۵در راستای جلوگیری از اعتیاد در جامعه کار و تولید به مرحله اجرا در آمده است. این طرح گامی موثر جهت پیشگیری، شناسایی و درمان افراد درگیر این بیماری در جامعه کار و تولید است.
این طرح به دنبال انتشار نتایج برآورد شیوع مصرف مواد مخدر، محرک و داروهای روانگردان در میان کارکنان مراکز صنعتی کل کشور (شامل محیط های کاری ۵۰ تا ۵۰۰ نفر)، برنامه ریزی و رسیدن به همسویی در زمینه کاهش مصرف مواد مخدر همچون افزایش دانش، نگرش و مهارت کارفرمایان، کارگران و متولیان استقرار در اصول و فنون جلوگیری از اعتیاد در محیط کار؛ افزایش تعداد کارگران معتاد تحت مراقبت خدمات ترک اعتیاد و افزایش میزان رضایت مندی کارفرمایان و کارگران از خدمات این طرح، فعالیت خویش را شروع کرده است.
وی ضمن اشاره به جشنواره امتنان اظهار داشت: سی و سومین دوره خویش را پیش رو دارد و تلاش همکاران ما این است که بتوانند این برنامه ها را بهبود و نظم بخشند.
«سید علی موسوی جم» مدیرکل دفتر وزارتی هم در این جلسه، زیربنایی بودن امور فرهنگی و اجتماعی را در وزارت خانه برای همه حوزه ها همچون بهزیستی، تأمین اجتماعی و اشتغال مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: موفقیت یک مدیر، زمانی محقق می شود که بتواند از ظرفیت همه همکاران خود استفاده نماید.
جشنواره امتنان ویژه کارگران در بخش های صنعت، خدمات، کشاورزی است که عرضه شیوه های نوین در کار شامل بهبود مصرف انرژی و تولید، کاهش ضایعات و زمان تولید، افزایش بهره وری، اختراع و ابتکار شامل ساخت قطعه، دستگاه یا اصلاح فرایند تولید، راه اندازی خط تولید جدید، مهندسی معکوس در انتقال و بومی سازی دانش و فناوری، افزایش بهره وری و کیفیت نسبت به نمونه های داخلی و خارجی همچون شاخصهای کارگران و گروههای کار و واحدهای نمونه است که در جشنواره مد نظر قرار می گیرد.
امسال ثبت نام سی و سومین جشنواره امتنان از کارگران، گروههای کار و واحدهای اقتصادی نمونه تا تا ۲۶ آبان ماه اعلام گردید.


منبع:

1400/10/05
23:21:35
5.0 / 5
269
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تولید , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است