در گفت وگو با كار و درآمد مطرح شد

سود افزایش قدرت خرید کارگر به جیب کارفرما می رود

سود افزایش قدرت خرید کارگر به جیب کارفرما می رود عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار با اعلان اینکه افزایش حقوق و دستمزد سبب بالا رفتن آمار اشتغال و رونق بازار کار می شود، اشاره کرد: وقتی قدرت خرید کارگر بالا برود سود آن به جیب کارفرما می رود.



علی اصلانی در گفت و گو با ایسنا، در ارزیابی وضعیت بازار کار در سال ۱۴۰۱ ابراز عقیده کرد و اظهار داشت: در بحث اشتغال شکر خدا بیشتر کارخانه ها به دنبال کارگر هستند هرچند هنوز با کمبود کارگر مواجهند ولی کارفرمایان دنبال نیروی کار می گردند و باتوجه به اتفاق مثبتی که در بحث دستمزد در شورای عالی کار رخ داد می توان امیدوار بود که امسال رشد آمار اشتغال را شاهد باشیم.

وی افزود: البته چون بسیاری از کارخانه ها و واحدهای صنفی از ۱۵ فروردین به بعد فعالیت خودرا آغاز نموده اند نمی توان پیش بینی نمود که چه میزان جذب یا تعدیل و اخراج نیرو داشته اند و باید منتظر تمدید قراردادهای کار و ارسال فهرست بیمه کارفرمایان به سازمان تامین اجتماعی در آخر فروردین ماه باشیم.

رئیس کانون شورای اسلامی کار البرز افزود: در یک نمونه اتاق تجاری در مورد شهرک صنعتی اشتهارد اعلام نمود که هر تعداد کارگر ساده و تخصصی وجود دارد برای کار در این شهرک معرفی نماییم که این امر نشان میدهد واحدهای تولیدی خوب کار می کنند و افزایش دستمزد موجب انگیزه شده است.

وی درباره برخی اظهارات که مصوبه دستمزد را سبب کاهش قدرت خرید کارگران امسال عنوان می کنند، اظهار داشت: معتقدم وقتی قدرت خرید کارگر بالا برود نخستین کسی که سود می کند خود کارفرما است و سود آن به جیب کارفرما می رود بدین سبب افزایش دادن دستمزد قدرت خرید را تقویت می کند و به همین دلیل انتظار داریم که امسال افزایش آمار اشتغال را شاهد باشیم.

اصلانی همین طور با اشاره به اثرات ادامه کرونا بر خیلی از کسب وکارها و مشاغل خدماتی اشاره کرد: با توجه به این که در دوران کرونا بیشترین لطمه را مشاغل خدماتی متحمل شدند دولت به حمایت خود از کسب و کارهای خدماتی ادامه دهد تا مشاغلی که گرفتار لطمه شدند به روال قبل برگردند.




1401/01/28
08:39:06
5.0 / 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است