پیشنهاد ورود فارغ التحصیلان به حوزه فرش و صنایع دستی

پیشنهاد ورود فارغ التحصیلان به حوزه فرش و صنایع دستی مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف، حوزه فرش و صنایع دستی را بعنوان یکی از رشته های درآمدزا در بحث مشاغل خانگی نام برد و اظهار داشت: با عنایت به ارزش افزوده این بخش، فارغ التحصیلان و جوانان جویای کار می توانند از این ظرفیت استفاده و با کمترین هزینه برای خود اشتغالزایی و درآمدزایی کنند.عبدالله بهرامی در گفتگو با ایسنا، بخش فرش و صنایع دستی را بهترین بستر اشتغال برای فارغ التحصیلان و جوانان جویای کار دانست وگفت: حوزه فرش و صنایع دستی یکی از رشته گرایش های مشاغل خانگی به حساب می آید و بهترین ارزش افزوده در بخش فرش است؛ ازاین رو جوانان جویای کار بخصوص فارغ التحصیلان می توانند از ظرفیت این دو بخش استفاده و به آن ورود کنند.

وی افزود: هم اکنون در بخش مشاغل خانگی حدود ۳۶۰ رشته در حوزه صنایع دستی و فرش داریم که با مبالغ خیلی کم و فضای کوچک میتوان تولید ثروت و درآمد و اشتغال کرد.

بهرامی با اشاره به اینکه حوزه صنایع دستی بازار فروش خوبی دارد، اضافه کرد: با عنایت به این که اتحادیه صنایع دستی هم وجود دارد، به سادگی میتوان این رشته ها را منسجم کرد و در این خصوص بحث توانمندسازی اتحادیه ها هم باید در دستور کار قرار گیرد.

رئیس کمیسیون تخصصی فرش دستباف، صنایع دستی و گردشگری اتاق تعاون ایران در عین حال کاهش زمان صدور مجوز مشاغل خانگی را اقدامی مثبت و اثرگذار در تسهیل ایجاد اشتغال خانگی دانست و اظهار داشت: وزارت کار با کاهش زمان صدور مجوزها در حوزه مشاغل خانگی شرایط تشکیل و توسعه کسب و کارهای خانگی را تسهیل کرد و روند بسیار مطلوبی که در این حوزه به وجود آمد، سبب شد متقاضیان مشاغل خانگی با کمترین بروکراسی اداری، کسب و کار خانگی خویش را راه اندازی کنند.

به گفته بهرامی، کاهش زمان صدور مجوز در حوزه فرش و صنایع دستی و دیگر مشاغل خانگی می تواند اثرگذار باشد و انگیزه ورود فارغ التحصیلان و افراد جویای کار به این حوزه را افزایش دهد.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف، خاطرنشان کرد: کاهش زمان صدور مجوز اقدام موثری در جهت حذف موانع از بخشهای تولیدی است و اگر منابع مالی بانک توسعه تعاون هم در اعطای وام تسهیل شود و منابع ارزانقیمت در اختیار تعاونی ها قرار گیرد، کمک بزرگی به شاغلان تعاونی و صاحبان مشاغل خانگی خواهد بود.
1401/02/29
14:13:03
5.0 / 5
199
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است