معاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی مطرح كرد

اشد مجازات برای صدور گواهینامه مهارت خلاف

اشد مجازات برای صدور گواهینامه مهارت خلاف به گزارش کار و درآمد معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، حفظ شأن و منزلت گواهینامه های مهارت را خط قرمز سازمان برشمرد و بیان داشت: پیشگیری از صدور حتی یک مورد گواهینامه خلاف در دستور کار سازمان قرار دارد و اشد مجازات بدون هیچگونه بخشایش برای متخلفان در این حوزه اعمال می شود.


به گزارش کار و درآمد به نقل از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، غلامحسین حسینی نیا اظهار داشت: به دنبال چارچوب صلاحیت های حرفه ای ملی که در انتظار هیأت محترم وزیران است بزودی صلاحیت حرفه ای همه تکنسین ها و کارگران فنی بررسی و احراز و برای واجدین شرایط کارت مهارت صلاحیت حرفه ای صادر خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در طرح صلاحیت حرفه ای، مهارت فنی افراد توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و صلاحیت فردی افراد توسط ناجا مورد سنجش قرار می گیرد و خانواده هایی که می خواهند از مهارت تکنسین ها و کارگران فنی استفاده کنند می توانند به صورت برخط هم صلاحیت فنی و هم فردی اطمینان حاصل کرده و با اطمینان خاطر خدمات دریافت نمایند.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، عرضه آموزش های مهارتی کیفی متناسب با نیاز بازار را نخستین گام در ارتقای اعتبار آزمون های سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای دانست و اذعان داشت: بهره گیری از آزمونگران خبره شاغل در بخش های مختلف، از دیگر مولفه های ارتقاء کیفیت در سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای می باشد.
وی گواهینامه های مهارت، معتبرترین و تنهاترین مدرک مهارتی در سرتاسر کشور و در سطح بین المللی می باشد، اضافه کرد: گواهینامه های مذکور برای تمامی افراد، بعد از کسب آموزش های مهارتی آموزش و شرکت در آزمون های سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای برای متقاضیان صادر خواهد شد.
وی با تاکید بر صدور گواهینامه مهارت به کسانی که شایستگی و صلاحیتش حرفه ای دارند، اذعان داشت: یکی از اهداف اصلی نظام آموزش فنی وحرفه ای تربیت نیروهای توانمندی است که با استفاده از مهارت های به دست آورده، به صورت موفقیت آمیزی در محیط کار با کارآیی بالا به انجام امور بپردازند.
اضافه کرد: سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای، هماهنگ کننده و چرخه تضمین کیفیت فرایند آموزش می باشد و گواهینامه های مهارت از سال 1391 با راه اندازی پورتال جامع سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از حالت مقوایی با مهر برجسته خارج، و به صورت اینترنتی صادر می شود.
وی، خاطرنشان کرد: کارآموزان و متقاضیان دریافت گواهینامه های مهارت می توانند بعد از کسب مهارت لازم طبق استانداردهای تدوین شده سازمان بین المللی کار و سازمان آموزش فنی و حرفه ای در آزمون های هماهنگ و یا از راه آزمون های تفاهمنامه اصناف، تفاهمنامه میراث فرهنگی، اتحادیه صنعت ساختمان و یا آزمون ادواری شرکت کرده و بعد از دریافت نمره قبولی در آزمون کتبی و عملی این سازمان، نسبت به دریافت این گواهینامه ها اقدام نمایند.
حسینی نیا تصریح کرد: از آنجاییکه دانش و مهارت های فناوری اطلاعات درحال مبدل شدن به ابزار آموزشی است و اشتیاق کارآموزان جهت استفاده از آموزش الکترونیک (e-learning) به علت وجود نداشتن محدودیت زمانی و مکانی افزایش پیدا کرده که این امکان در برگزاری آزمون الکترونیک هم وجود دارد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در انتها کسب و ارتقا مهارت را باعث بالا رفتن کارآیی و کارآفرینی نیروی انسانی جهت کمک به رشد اقتصادی و اشتغال در جهت بهبود کیفیت زندگی مردم برشمرد و اظهار داشت: رسیدن به این مهم، داشتن برنامه ای جامع، سنجیده، کار آمد و به روز را در حوزه سنجش می طلبد.
منبع:

1401/03/06
11:25:18
5.0 / 5
348
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است