معاون رییس جمهور عنوان كرد:

اعطای ردیف اعتباری به شرکت دانش بنیانی که برای موضوعی که مساله دولت می باشد، راهکار بیاورد

اعطای ردیف اعتباری به شرکت دانش بنیانی که برای موضوعی که مساله دولت می باشد، راهکار بیاورد مرکزی رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار داشت: به شرکت دانش بنیانی برای موضوعی که مساله دولت می باشد، راهکار بیاورند ردیف اعتباری اختصاص می یابد.


میثم لطیفی ۳۰ خردادماه ۱۴۰۱ در نشست هم اندیشی با نخبگان استان مرکزی با اشاره به اینکه هدف از سفر به استان ها در جریان مباحث و مسائل قرار گرفتن از نزدیک است، اظهار نمود: تصمیمات باید با عنایت به اقتضائات کشور صورت گیرد.
وی خاطرنشان کرد: استان مرکزی استانی زرخیز است، فارغ از ظرفیت های صنعتی و کشاورزی، این استان به لحاظ پرورش نیروهای انسانی و مفاخر و مشاهیر بزرگ ظرفیت خاصی در اختیار دارد، در برنامه های توسعه ای، آمایش های این گونه ای مدنظر قرار نگرفته است در حالیکه اگر به این شاخصه ها توجه می شد و ظرفیت های علمی بیشتر مدنظر قرار می گرفت، توسعه بیشتری رقم می خورد.
لطیفی بر ضرورت بازبینی تحولی تصریح کرد و اظهار داشت: برای تحقق این بازبینی باید دانشگاهیان کمک کنند و بر علم نافع اصرار داشته باشیم و این علم نافع محقق نمی گردد مگر این که به سراغ رویکرد مساله محور حرکت نماییم.
وی با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگ، فرهنگ عدم پذیرش خودی را چطور باید ترویج کرد؟ اظهار داشت: یکی از مسائل جدی نگاه بخشی به موضوعات است و باید شرایط بشکلی باشد که هر فردی ارزیابی واقعی از خود داشته باشد.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت هم اکنون ۶۳۰۰ خدمت در ۱۰ حوزه به جامعه عرضه می کند، اضافه کرد: بخش عمده ای از این خدمات نیازی به حضور ندارد و باید از راه سامانه ها کار انجام گیرد، بر همین مبنا به دنبال کوتاه کردن فرآیندها هستیم، اما نگاه بخشی یک معضل در این راستاست و هر مدیر، خویش را مسئول بخش خود می داند در حالیکه روابط بین سازمانی اهمیت بالایی دارد.
وی با اشاره به اینکه شاهد ناراحتی مردم در نظام اداری کشور هستیم، به مساله حکمرانی محلی اشاره نمود و اظهار داشت: در مساله حکمرانی محلی و فضای مجازی میتوان از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان بهره مند شد، اگر شرکت دانش بنیانی برای موضوعی که مساله دولت می باشد، راهکار بیاورند خط اعتباری اختصاص می یابد.
لطیفی با طرح این سوال که چه نماییم که دستگاه محاسباتی مردم و نیروی انسانی متحول شود؟ اظهار داشت: متاسفانه وضعیت دستگاههای محاسباتی ما در کشور نامناسب است و باید نخبگان به این مساله ورود کنند.
وی با تکیه بر این که جهت گیری در دوره جدیدمبتنی بر تقویت دانشگاه فرهنگیان است، اظهار داشت: بیشترین مصرف کننده دولت از نظام آموزش عالی خود دولت می باشد و مسلما باید تقویت این دانشگاه مدنظر باشد.1401/03/30
23:47:06
5.0 / 5
836
تگهای خبر: آموزش , استخدام , توسعه , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است