برای دریافت تسهیلات ۲۰۰ میلیونی

از شنبه به بنیاد مسکن رجوع کنید

از شنبه به بنیاد مسکن رجوع کنید رئیس بنیاد مسکن اظهار داشت: متقاضیان دریافت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی از روز شنبه ۸ مرداد می توانند برای دریافت معرفی نامه بانک به دفاتر بنیاد مسکن در سرتاسر کشور رجوع کنند.


اکبر نیکزاد در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: به دنبال دستور مکتوب رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه در خصوص پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی و آغاز فرایند پرداخت از روز شنبه ۸ مردادماه ۱۴۰۱ روستاییان می توانند برای دریافت معرفی نامه بانک، به دفاتر بنیاد مسکن در سرتاسر کشور رجوع کنند.
وی ادامه داد: با عنایتی که حجت الاسلام والمسلمین رئیسی ـ رئیس جمهور داشتند افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان شکل اجرایی به خود گرفته و از شنبه وارد فرایند پرداخت می شود.
رئیس بنیاد مسکن خاطرنشان کرد: پیش از این سازمان برنامه طی گزارشی مزایا و مسائل تسهیلات مسکن روستایی را تشریح و به رئیس جمهور ارائه کرده بود و آقای رئیسی هم کارشناسان را مسئول بررسی این گزارش کرد و در نهایت به این نتیجه رسید که سازمان برنامه و بانک مرکزی نسبت به پرداخت این وام اقدام نمایند.
نیکزاد اذعان کرد: با عنایت به بار سنگین مالی که از راه یارانه ها به دوش دولت می باشد، اتخاذ تصمیم درمورد پرداخت وام مسکن روستایی نشان از اراده و عزم رئیس جمهور برای آبادانی، ارتقای سطح زندگی روستاییان و بازسازی واحدهای مسکونی روستایی دارد که از ایشان کمال تشکر را داریم.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم چنین میزان خسارات وارده به واحدهای مسکونی در جریان سیل روزهای اخیر را درحال بررسی دانست و اظهار داشت: در هر منطقه ای فرمانداران مسئول امور امدادرسانی هستند. بنیاد مسکن هم در کنار فرمانداران درحال تهیه بررسی خسارات وارد به واحدهای مسکونی است. با عنایت به ادامه ی بارش ها فعلاً آمار قطعی از تخریب و خسارات به واحدها نداریم و در ایام آینده میزان خسارات مشخص می شود.
بنا بر این گزارش، رئیس جمهور در ایام اخیر طی نامه ای در چهار بند خطاب به رئیس سازمان برنامه و بودجه خواهان مساعدت این سازمان با پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن روستایی شد. سازمان بودجه هم موافقت نمود که سقف تسهیلات مسکن روستایی با نرخ سود ۵ درصد از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یابد. طبق اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، از شنبه ۸ مرداد با ابلاغ رسمی بانک مرکزی به تمامی بانکهای عامل، فرایند پرداخت تسهیلات شروع می شود. پیش از این سازمان برنامه به دلایلی همچون تورم زا بودن و افزایش پایه پولی، ضمانت نامه پرداخت مابه التفاوت ۱۳ درصدی سود مسکن روستایی را ارائه نمی کرد.1401/05/08
11:34:26
5.0 / 5
440
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , سازمان , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است