در گفت وگو با كار و درآمد مطرح شد:

بازار از مشاغل خدماتی اشباع شده است

بازار از مشاغل خدماتی اشباع شده است به گزارش کار و درآمد یک فعال حوزه کار می گوید: به علت نبود توازن میان بخش های تولید، صنعت، خدمات و کشاورزی، گرایش افراد به سمت کسب و کارهای خدماتی افزایش پیدا کرده و بازار از مشاغل خدماتی اشباع شده است.حمید نجف در گفتگو با ایسنا، در ارزیابی بالا بودن سطح اشتغال بخش خدمات در کشور، اظهار نمود: یکی از دلایل گرایش به مشاغل خدماتی، نارسایی ها و چالش های گوناگونی بوده که طی سالها در بخش تولید ایجاد کردیم. حتی باوجود تاکیداتی که از جانب مقام معظم رهبری در مانع زدایی از ساخته شده تا راهگشای بخش های تولیدی باشد ولی متاسفانه شکل ساختار دولتی و بروکراسی های اداری سبب شده تولید در کشورمان با مشکلات و چالش های بسیاری روبه رو باشد.

وی اضافه کرد: طبعاً در این شرایط افرادی که تحت عنوان کارآفرین می خواهند وارد حوزه کسب و کار شوند، به شکلی به سمت امور خدماتی و حتی دلالی و واسطه گری سوق داده می شوند.

این کارشناس حوزه کار، عدم تعادل میان بخش های اقتصاد کشور را از دیگر دلایل گسترش کسب و کارهای خدماتی عنوان نمود و اظهار داشت: بخش های اقتصادی کشور شامل صنعت، خدمات، کشاورزی و تولید باید متوازن با هم پیش بروند. وقتی کشاورزی و تولید را ویران می نماییم و به صنعت بها نمی دهیم، خود به خود گرایش ها به سمت بخش خدمات سوق داده می شود.

نجف اضافه کرد: کارکرد در بخش خدمات هم ظرفیتی دارد و وقتی بیش از اندازه ظرفیت باشد، گرفتار زیان می شود بنابراین باید تناسبی بین بخش های تولید، صنعت، کشاورزی و خدمات به وجود آید.

وی در انتها خاطرنشان کرد: هم اکنون بازار به علت گستردگی بخش ها و کسب و کارهای خدماتی اشباع شده و تعادل میان عرضه و تقاضای آنرا بر هم زده است بنابراین به علت اشباع بازار از مشاغل خدماتی، جای مناسبی برای سرمایه گذاری و درآمدزایی نیست و رقابت را پیچیده و حساس می کند؛ هرچند که به علت کم سرمایه بر بودن و نبود بروکراسی های اداری و دست و پاگیر در ایجاد مشاغل خدماتی، همچنان در اولویت افراد جهت راه اندازی کسب و کار قرار دارد.منبع:

1401/05/18
12:08:39
5.0 / 5
173
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تولید , خدمات
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است