در ارتباط تصویری معاون اول رییس جمهور؛

شروع بهره برداری از چهار طرح پایین دستی و دانش بنیان در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در ماهشهر

شروع بهره برداری از چهار طرح پایین دستی و دانش بنیان در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در ماهشهر به گزارش کار و درآمد، بهره برداری از چهار طرح پایین دستی و دانش بنیان صنایع پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در ماهشهر، عصر روز پنجشنبه در ارتباط تصویری با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور شروع شد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از خبرگزاری ایرنا برای اجرای این طرح ها با محوریت اقتصاد مقاومتی و در قالب طرح های دانش بنیان ۲ هزار و ۹۰۰ میلیاردریال و ۳/۶ میلیون دلار هزینه شده است.
این طرح ها با سرمایه گذاری ۱۰۰ درصدی بخش خصوصی در محدوده منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در ماهشهر در جنوب خوزستان، و در جهت اهداف و سیاست های کلان دولت مردمی و انقلابی سیزدهم و با هدف خودکفایی و بهره گیری از دانش فنی و ظرفیت و توان داخلی در راه توسعه متوازن صنعت پتروشیمی و در جهت تکمیل زنجیره ارزش تولید راه اندازی شده اند.
طرح تولید کاتالیست صنعتی از گروه صنعتی رجال با سرمایه گذاری یک هزار و ۵۰۰ میلیاردریال همچون این طرح هاست که در محل سایت سه این منطقه ویژه پتروشیمی راه اندازی شده است.
طرح تولید کاغذ و مقوا از کربنات کلسیم توسط شرکت پترونیکان جنوب با سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیاردریال و ۳.۶ میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی، هم از دیگر طرح هاست که در محل سایت یک منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی راه اندازی شده است.
همچنین بهره برداری از طرح تولید کامپاند و گرانول pvc و بازیافت محصول off گرید جامد از شرکت سینا سود با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیاردریال که در سایت یک این منطقه پتروشیمی راه اندازی شده شروع شد.
طرح تولید اسید بنزوئیک و اسید ترفتالیک خام از شرکت شادبه افروز سبلان گستر با سرمایه گذاری ۳۳۰ میلیاردریال تکمیل و بهره برداری شد.
تعداد فرصت های شغلی بوجود آمده با بهره برداری از این طرح ها ۹۵ نفر به صورت مستقیم و ۲۶۵ نفر غیر مستقیم است.
این طرح ها در جهت پیاده سازی سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و پشتیبانی از تولید دانش بنیان و با رویکرد تحولی و سرعت بخشی به تکمیل طرح های توسعه ای در دست اجرا توام با رفع موانع تولید در منطقه، به بهره برداری رسیدند.
مجموعه این طرح ها در جهت قطع وابستگی به خارج کشور و تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی، پیشگیری از خام فروشی و ثروت آفرینی در حوزه صنایع پایین دستی با دانش و فناوری ایران راه اندازی و بومی شده اند.
منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در محدوده ای به وسعت حدود دو هزار و ۸۵۰ هکتار در جنوب غربی ایران و در ساحل خلیج فارس، واقع در بندرامام خمینی (ره) شهرستان بندر ماهشهر، قرار گرفته شده است.
۳۰ درصد تولیدات پتروشیمی کشور در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر صورت می گیرد که در توسعه اقتصادی کشور نقش تاثیرگذاری دارد.


1401/06/10
23:24:34
5.0 / 5
1350
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , سایت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است