تخلیه ۱۶۰۰ خانه سازمانی انجام شد

لطفا بفرمایید بیرون!

لطفا بفرمایید بیرون! کار و درآمد: کار و درآمد: بنا بر اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی، برنامه تخلیه خانه های سازمانی در دستور کار قرار دارد. حدود 6000 واحد از خانه های سازمانی شناسایی و بیش از 1600 واحد نیز تا حالا به فروش رسیده که سایر آنها هم باید تخلیه و به استناد قانون فروخته شوند.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، طبق قانون «تخلیه خانه های سازمانی برابر ضوابط و مقررات» مصوب سال ۱۳۶۲ در صورتیکه خانه سازمانی در آخر مدت و مهلت، تخلیه وتحویل نشود به تقاضای اداره مربوطه و به دستور دادستان یا جانشین یا نماینده او و در نقاطی که مقامات مذکور نباشند به وسیله مأموران انتظامی، خانه تخلیه خواهد شد.
در این زمینه علیرضا فخاری ـ مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اظهار داشت: برنامه تخلیه و فروش خانه های سازمانی در دستور کار قرار دارد. این طرح شامل خانه هایی می شود که از سالهای قبل و تعدادی از آنها حتی قبل از انقلاب در قالب طرح خانه های سازمانی با منابع دولتی تولید شده است.
وی اضافه کرد: حدود ۶۰۰۰ واحد از این خانه ها شناسایی شده و بیش از ۱۶۰۰ واحد نیز تا حالا به فروش رسیده که سایر آنها نیز باید حتما تخلیه و به استناد قانون فروخته شوند و وجوه حاصل از آن به خزانه دولت واریز خواهد شد.
فخاری اشاره کرد: این طرح شامل خانه هایی که به عنوان اموال دستگاه های دولتی در اختیار و مالکیت این دستگاهها جهت استفاده پرسنل قرار دارد، نمی گردد.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اظهار داشت: مسئولیت اصلی شناسایی در این طرح بر عهده وزارت اقتصاد است و سازمان ملی زمین و مسکن در مقام اجرا کمک می نماید و البته خود دستگاهها نیز باید نسبت به فروش این خانه ها اقدام نمایند.
وی با اعلان اینکه هیچ قالبی برای نگهداری خانه های سازمانی در کشور وجود ندارد، به پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد: با قاطعیت آن دسته از کسانی که خارج از قاعده قانونی واحدهای مسکونی را تحت عنوان خانه سازمانی در اختیار گرفته اند تخلیه خواهیم کرد.
منبع:

1401/06/24
10:05:35
5.0 / 5
418
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , سازمان , فروش
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است