جباری مطرح كرد

چرا باید وزارت راه و شهرسازی تفکیک شود

چرا باید وزارت راه و شهرسازی تفکیک شود کار و درآمد: یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تفکیک وزارت راه و شهرسازی و تبدیل آن به دو وزارت راه و مسکن را راهکاری برای حل مشکل مسکن در کشور عنوان نمود.


احمد جباری در گفت و گو با ایسنا با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری برای حل مشکل مسکن اظهار داشت: مقام معظم رهبری بر لزوم توجه به ساخت مسکن تاکید داشتند، موضوعی که مدت هاست مغفول مانده است.
وی با اشاره به تصویب قانون جهش تولید مسکن اظهار داشت: دولت مصمم به اجرای این قانون است منتهی دلیل اینکه مردم همچنان با مشکل مسکن مواجهند به موضوعات ساختاری برمی گردد حالا وزارت راه و شهرسازی یک وزارتخانه عریض و طویلی است که وظایف آن در زمینه های مختلف راه، دریا، راه آهن، اتوبان، هواپیما و موارد دیگر است. اگر این وزارتخانه تفکیک شود و مشخصا وزارت مسکن ایجاد شود می توان انتظار داشت که بصورت تخصصی به موضوع مسکن ورود کرد.
این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی توضیح داد: با تشکیل وزارت مسکن وزیر می تواند بصورت تخصصی به موضوع مسکن شهری و روستایی ورود کند. اگر می خواهیم حرف رهبری روی زمین نماند و مردم حل مشکل مسکن را به خوبی درک کنند، باید به سمت تفکیک وزارت راه و شهرسازی حرکت نماییم حل مشکل مسکن به مفهوم پویایی در اقتصاد و حتی ایجاد اشتغال و گردش مالی خواهد بود.
وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که بحث مسکن بومی است چون زمین، اجرا و اشتغال آن برای خودمان است پس ما وقتی می توانیم انتظار داشته باشیم که مشکل مسکن حل شود که یک وزیر مسکن داشته که بصورت تخصصی به حوزه ساخت مسکن و احیای بافت های فرسوده بپردازد.
منبع:

1401/06/26
11:12:52
5.0 / 5
195
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تولید , قانون
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است