كارشناس اقتصادی در گفت وگو با كار و درآمد:

زاهدی وفا از چهره های اقتصادی و مشرف به حوزه تعاون و اشتغال است

زاهدی وفا از چهره های اقتصادی و مشرف به حوزه تعاون و اشتغال است به گزارش کار و درآمد، یک کارشناس اقتصادی اظهار داشت: زاهدی وفا وزیر پیشنهادی برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از چهره های اقتصادی بخصوص صاحب نظر و نظریه پرداز در اقتصاد اسلامی است.


حمیدرضا جیهانی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا در رابطه با معرفی محمدهادی زاهدی وفا به مجلس شورای اسلامی بعنوان گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عنوان کرد: زاهدی وفا سابقه قدیمی در عضویت هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) و هلدینگ های مختلف داشته است.
وی اضافه کرد: زاهدی وفا در نگاههای اقتصادی اسلامی صاحب نظر و نظریه پرداز است.
کارشناس اقتصادی ضمن اشاره به این که زاهدی وفا سوابق مدیریتی در کارنامه خود دارد اظهار داشت: وی معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت نهم بوده و در شوراهای عالی تصمیم گیری اقتصاد کشور عضویت داشته است.
جیهانی افزود: وزیر پیشنهادی برای وزارت کار به فضای اقتصادی کشور آشنایی دارد و به لحاظ تخصص و اشراف در حوزه های دانش بنیان می تواند باتوجه به شعار سال و حوزه های مختلف برای اشتغال زایی و تولید در صنایع و شرکتهای دانش بنیان می تواند اقدامات خوبی انجام دهد.
کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه زاهدی وفا می تواند راهبری خوبی در وزارت کار داشته باشد اظهار داشت: وی باتوجه به گستردگی حیطه فعالیت باید از معاونان و مشاوران در حوزه تعاون و اشتغال استفاده نمایند و برنامه های معاونت ها را راهبری و رویکردها را بررسی کند.
وی تصریح کرد: زاهدی وفا باتوجه به شناخت با وزیر قبلی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ساختارهای قبلی این وزارت خانه تغییر جدی ایجاد نخواهد کرد و ثبات در این وزارت خانه برقرار خواهد بود.
به گزارش کار و درآمد به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمدهادی زاهدی وفا اقتصاددان ۵۹ساله، دارای دکترای اقتصاد از دانشگاه اتاوا در کانادا است. وی در سالهای گذشته عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا)، رئیس هیات مدیره هلدینگ صنایع نوین، رئیس هیات مدیره رایتل و عضو شورایعالی الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت هم بوده است.
در سوابق مدیریتی زاهدی وفا، معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت نهم، نماینده وزارت اقتصاد در شوراها و کمیسیون های تخصصی شورایعالی تحقیقات و فن آوری (عتف)، شورای اقتصاد، کمیسیون اقتصادی دولت، شورای پول و اعتبار و شورایعالی انرژی دیده می شود.
زاهدی وفا همینطور سابقه عضویت در کارگروه ویژه نفت، شورایعالی توسعه صادرات غیرنفتی، ستاد تنظیم بازار، ستاد تدابیر ویژه اقتصادی شورایعالی امنیت ملی، کارگروه طرح تحول اقتصادی، شورایعالی تدوین برنامه پنجم، شورایعالی رفاه و تأمین اجتماعی، شورای آمایش سرزمین، شورایعالی آمار، کمیته ملی اهداف توسعه هزاره و کارگروه تدوین ضوابط پشتیبانی از صادرات غیرنفتی را در کارنامه خود دارد و اینک با معرفی رئیس جمهور بعنوان گزینه پیشنهادی وزارت کار به مجلس معرفی شده است.


منبع:

1401/06/27
11:39:30
5.0 / 5
56
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , توسعه , تولید
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است