کشف انشعاب بدون مجوز بر روی خط لوله انتقال نفت خام مارون- اصفهان

کشف انشعاب بدون مجوز بر روی خط لوله انتقال نفت خام مارون- اصفهان کار و درآمد: در پی تعرض به خط لوله 32 اینچ انتقال نفت خام مارون به اصفهان (در محدوده کیلومتر 395 شهرستان نجف آباد) ایمن سازی و رفع نشتی انجام شد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از خبرگزاری ایرنا از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، «قدرت سربازی» سرپرست منطقه اظهار داشت: در روز جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ افراد سودجو با تعرض به خط لوله نفت خام مارون به اصفهان در محدوده کیلومتر ۳۹۵ شهرستان نجف آباد و جوشکاری و نصب انشعاب غیر مجاز بر روی لوله سبب وارد نمودن صدمه به این شریان مهم و حیاتی انرژی شده بودند که با گزارش گشت حراست از مشاهده نشتی مراتب اعلام و در کوتاهترین زمان ممکن تیم های فنی، عملیاتی و ستادی منطقه به محل اعزام شدند.
وی اضافه کرد: هم زمان با اعزام تیم های تعمیراتی به محل با هماهنگی کنترل مرکزی، عملیات انتقال نفت خام متوقف و محل مورد نظر جهت انجام تعمیرات ایمن شد. بعد از ایمن سازی خط لوله ۳۲ اینچ مورد نظر نفت خام موجود در محل حادثه به وسیله تانکرهای مکنده (آیخوف) و یک دستگاه نفتکش جمع آوری و با نظارت HSE منطقه و اداره محیط زیست نجف آباد خاک های آلوده با چندین دستگاه کمپرسی به لندفارم مرکز انتقال نفت و تاسیسات شهید بهشتی منتقل شد.
سرپرست منطقه افزود: در این عملیات درپوش لوله ای با همکاری کارکنان واحدهای مرتبط فنی در محل فوق نصب و بعد از پوشش لوله و تخلیه کامل خاک های آلوده، کانال با خاک تمیز پر شد. در نهایت بعد از حدود ۹ ساعت توقف مجدداً خط لوله در مدار بهره برداری قرار گرفت.
سربازی در انتها اشاره کرد: تعرض به شریان های حیاتی کشور، سبب اختلال در عملیات سوخت‏رسانی و تبعات جانی، مالی و زیست محیطی می‏شود و انتظار داریم مردم در صورت مشاهده هرگونه تعرض به حریم خطوط لوله از راه شماره تلفن های درج شده بر روی مارکرهای (نشانگر) خطوط لوله، اطلاع رسانی کرده است و یاری رسان خدمتگزاران خود در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران باشند.


منبع:

1401/06/28
11:34:50
5.0 / 5
308
تگهای خبر: شركت , كانال
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است