سرمایه گذاری و خرید ملک در پایتخت ترکیه

سرمایه گذاری و خرید ملک در پایتخت ترکیه این روزه‌ها افراد بسیاری از کشورمان ایران مایل و علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری املاک در ترکیه شده‌اند. البته علت اصلی آن نیز امکان اخذ شهروندی ترکیه است.


مقاله‌ای تنظیم نموده‌ایم تا به سوالات شما پیرامون خرید ملک در ترکیه، خرید ملک در آنکارا، سرمایه گذاری در ترکیه و اقامت ترکیه پاسخ دهیم. این روزه‌ها افراد بسیاری از کشورمان ایران مایل و علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری املاک در ترکیه شده‌اند. البته علت اصلی آن نیز امکان اخذ شهروندی ترکیه است. البته که داشتن تابعیت دوم مزیت کمی نیست. به جرائت می‌توان گفت با سرمایه‌گذاری در ترکیه و گرفتن پاسپورت این کشور، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و انجام معاملات تجاری بیشتری را در سایر کشورها همانند آمریکا در پیش روی شما می‌گذارد. ویزای سرمایه گذاری E-2 آمریکا (USA E-2 Investor) و امکان سفر بدون ویزا به 110 کشور از جمله محرک‌های کلیدی سرمایه‌گذاری در ترکیه است. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر در این زمینه بحث کنیم.

چرا اخذ اقامت ترکیه تحت برنامه سرمایه‌گذاری املاک یک فرصت عالی تلقی می‌شود؟

چه خرید ملک با هدف یک محل سکونت و چه خرید ملک با هدف یک سرمایه گذاری قوی با پتانسیل بازگشت سرمایه بالا، طیف گسترده‌ای از آپارتمان‌های مدرن و ویلاهای لوکس کنار دریا وجود دارد که هر کسی متناسب با بودجه خود می‌تواند یکی را انتخاب کند. سرمایه گذاران می توانند از درآمد‌ اجاره بخصوص اینکه منطقه توریستی است، بهره‌مند شوند. و  حتی می‌توانند آن‌ را پس از 3 سال دوباره بفروشند.

به یاد داشته باشید اگر هدف شهر اخذ پاسپورت ترکیه و اخذ شهروندی دوم است، بایستی به مدت 3 سال ملک را حفظه کنید و آن را نفروشید. البته مجبور نیستید که ظرف این مدت فقط در داخل خاک ترکیه زندگی کنید و از آن خارج نشوید. خبر خوب برای سرمایه‌گذاران این است که آن‌ها هیچ محدودیتی در رفت‌و‌آمد ندارند. البته به محض خرید ملک، یک اجازه اقامت ملکی دریافت خواهید نمود که با آن می‌توانید به راحتی در ترکیه زندگی کنید.

در حقیقت این برنامه سرمایه‌گذاری ارائه شده از سوی دولت ترکیه، فرصتی را برای دارندگان تابعیت ترکیه فراهم می‌کند تا راحت‌تر با ویزای مربوطه برای اتباع ترکیه به ایالات متحده آمریکا نقل‌ مکان کنند. همچنین یک خبر وسوسه کننده این است که سرمایه‌گذاران می‌توانند تحت عنوان ویزای سرمایه‌گذار E-2  (E-2 Investor) به آمریکا مهاجرت کنند و در این کشور اقامت داشته باشند.

محرک اصلی سرمایه‌گذاران بین‌المللی برای مهاجرت به ترکیه و اخذ تابعیت آن چیست؟

 • پردازش سریع درخواست شهروندی

پاسپورت ظرف 60 روز پس از ارسال درخواست صادر می‌شود.

 • سرمایه گذاری ملک بدون کمک مالی

امکان خرید یک یا چند ملک با حداقل ارزش کل 400000 دلار

 • بازگشت سرمایه بالقوه

درآمد اجاره و امکان فروش مجدد ملک در 3 سال

 • کل خانواده واجد شرایط اخذ شهروندی ترکیه هستند

این شامل همسران، فرزندان زیر 18 سال و فرزندان معلول در هر سنی می‌شود.

 • بدون نیاز به اقامت در خاک ترکیه

قبل یا بعد از اعطای شهروندی، کل فرآیند را می‌توان از راه دور انجام داد.

 • امکان سفر بدون ویزا در سراسر جهان

به 110  کشور در سراسر جهان از جمله سنگاپور، ژاپن، قطر و کره جنوبی می‌توان بدون ویزا سفر نمود.

 • امکان نقل مکان سریع به آمریکا

گزینه‌ای برای نقل مکان به ایالات متحده و ایجاد کسب و کار خود تحت ویزای سرمایه گذاری E-2 ایالات متحده آمریکا (USA)

 • محیط امن زندگی و کار بین‌المللی

بیش از 700000 مهاجر و 60000 شرکت بین المللی

 • تابعیت دوگانه

ترکیه اجازه داشتن تابعیت دوگانه را می‌دهد.

 • تابعیت بصورت مادام العمر معتبر است

تابعیت قابل انتقال به اولاد است

 • استاندارد بالای زندگی

سبک زندگی راحت و در عین حال مقرون به صرفه با کیفیت بالا را در ترکیه تجربه خواهید کرد.

گزینه‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه

سرمایه‌گذاری 400000 دلاری در املاک

 • خرید ملک مسکونی یا تجاری
 • ملک را می‌توان برای درآمد اجاره داد یا بعد از 3 سال فروخت.
 • سرمایه گذاران تنها به سرمایه گذاری در یک ملک محدود نمی‌شوند و حق دارند چندین ملک را خریداری کنند.

سرمایه گذاری نقدی 500000 دلاری

 • سرمایه گذاری دارایی ثابت (Fixed-asset) که مورد تایید وزارت صنعت و فناوری باشد.
 • سپرده گذاری 500000 دلاری در بانک ترکیه برای حداقل 3 سال
 • اوراق قرضه دولتی با پتانسیل دریافت سود به عنوان درآمد. سرمایه گذاری به مدت 3 سال بایستی نگه داشته شود.

سرمایه‌گذاری در اقتصاد ترکیه از طریق ثبت شرکت

 • راه اندازی کسب و کار و ایجاد شغل برای حداقل 50 کارمند ترکی که توسط وزارت کار و تامین اجتماعی تایید شده باشد.

خرید ملک در آنکارا

خرید ملک در آنکارا صرف نظر از ارزش سیاسی این شهر به عنوان پایتخت ترکیه، به دلیل کیفیت و انواع ملک‌هایی که دارد، اهمیت دارد. قیمت مسکن در این شهر متناسب با قیمت‌های رقابتی شهر پر جمعیت استانبول است.

شهر آنکارا دارای یک سازمان شهری بزرگ و توسعه زیرساختی است که در هویت متمدن ظریف آن به خوبی قابل مشاهده است. به همین دلیل است که می‌گویند اگر به دنبال زندگی لوکس در شهرهای بزرگ ترکیه هستید، بدون شک گزینه مطلوب خود را با استاندار‌ها و قیمت‌های مناسب که پاسخگوی نیاز شما باشد، خواهید یافت.

در حقیقت می‌توان گفت آنکارا به دلیل اهمیت سیاسی خود (به عنوان پایتخت ترکیه) جهت برآوردن نیاز بازار به املاک لوکس و افزایش تقاضایی که شکل گرفته است، بر روی پر‌وژه‌های بسیاری کار نموده و کار خواهد کرد.

از همین رو یکی از مهم‌ترین استان‌های ترکیه به شمار می‌رود و یکی از فعال‌ترین بازار‌های املاک برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی در ترکیه را دارد. البته همین موضوع عرضه و تقاضا در بازار املاک آنکارا سبب افزایش قابل توجه قیمت‌ها نیز شده است.

آیا خرید ملک در آنکارا با توجه به قیمت‌ها برای سرمایه‌گذاری مناسب است؟

کیفیت بالا و استانداردهای ملک در آنکارا با شهرهایی همانند استانبول یا آنتالیا تفاوتی ندارد. اما اختلاف قیمتی زیاد بین قیمت ملک در آنکارا و استانبول دیده می‌شود. البته این موضوع سبب شده است تا سرمایه‌گذاران و کسانی که مایل به خرید ملک با قیمت‌های مقرون به صرفه هستند، دید و چشم‌اندازی بخشیده است. برای مثال سرمایه‌گذاری در پروژه هایی که هنوز در مرحله ساخت هستند، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

موسسه مهاجرتی آرال گام

مجموعه آرال گام (https://aralgam.com/)، یک مرکز تخصصی ارائه دهنده کلیه‌ی خدمات مربوط به مهاجرت به کشور ترکیه می باشد. همچنین شما می توانید خدماتی مانند، افتتاح حساب بانکی در ترکیه، خرید ملک در ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه، اجاره ملک در ترکیه، اخذ شهروندی کشور ترکیه، تحصیل در ترکیه، تحصیل پزشکی در ترکیه، افتتاح حساب بین المللی به صورت غیرحضوری را به راحتی با همکاری مجموعه آرال گام در کشور ترکیه انجام دهید. موسسه مهاجرتی آرال گام از مراجعه کنندگان جهت دریافت خدمات مشاوره استقبال نموده و این خدمات را به صورت رایگان در اختیار ایشان قرار می دهد.

 

1401/06/30
21:25:56
5.0 / 5
332
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است