عضو هیات مدیره كانون انبوه سازان:

زمینهای واگذاری باید زیرساخت و امکانات داشته باشند

زمینهای واگذاری باید زیرساخت و امکانات داشته باشند کار و درآمد: به گزارش کار و درآمد، عضو هیات مدیره کانون انبوه سازان در رابطه با طرح واگذاری زمین ۲۰۰ متری به خانواده های دارای سه فرزند اظهار داشت: زمین باید زیرساخت و امکانات داشته باشد تا قابل سکونت باشد.


فرشید پورحاجت در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: اینکه دولت تصمیم گرفته به خانوارهای دارای سه فرزند، زمین بدهد کار پسندیده ای است اما باید ببینیم چقدر از تجارب گذشته در این حوزه استفاده شده است؛ چون که در بعضی دولت های پیشین هم طرح های واگذاری زمین به خانواده ها مطرح بود. اگر آن برنامه ها موفق بوده جای بحث نیست اما اگر فقط منتج به این مسئله شود که بازار فروش زمین شکل بگیرد کمکی به تولید مسکن نخواهد کرد.
عضو هیات مدیره کانون انبوه سازان تصریح کرد: در برخی از نقاط کشور برای پروژه جهش تولید مسکن، زمین فراهم شده اما به علت نبود زیرساخت ها و امکانات و توجیه پذیر نبودنِ سرمایه گذاری روی این زمین ها سازندگان بخش خصوصی و دولتی حاضر به سرمایه گذاری در آنها نشدند.
پورحاجت با بیان اینکه ساخت مسکن با اعداد و ارقامی که وزارت راه و شهرسازی اعلام نموده امکان پذیر نیست، بیان نمود: برای بخش خصوصی، ساخت مسکن با قیمت متری ۴.۷ میلیون تومان امکان پذیز نیست؛ چونکه هزینه ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن کمتر از متری هفت میلیون تومان تمام نمی گردد. مشکلاتی هم درمورد تأمین تسهیلات و آورده متقاضیان وجود دارد.
عضو هیات مدیره کانون انبوه سازان ضمن اشاره به گذشت یک سال از وعده وزارت راه و شهرسازی درمورد مقدمات ساخت یک میلیون واحد مسکونی خاطرنشان کرد: گفته می شود برای ۱.۶ میلیون واحد تأمین زمین صورت گرفته اما در بعضی نقاط کشور زمین برای طرح جهش تولید مسکن وجود ندارد. برعکس در بعضی نقاط زمین هست و متقاضی ساخت نیست. این نشان داده است شاکله این برنامه گرفتار مشکلاتی است.
پورحاجت تصریح کرد: قرار نیست دولت در بیابان به مردم زمین بدهد بلکه باید زمین قابل سکونت بدهد. یعنی زیرساخت ها، خدمات، انشعابات و امکانات وجود داشته باشد. دولت باید بگوید چه مقدار می خواهد در زمینه زیرساخت ها هزینه کند و آیا توانایی تأمین نقدینگی سنگین این زیرساخت ها را دارد. دستگاههای خدمات رسان دولتی در برخی از شهرها صراحتا به سازندگان می گویند باید خودتان هزینه زیرساخت ها و شبکه های آب و برق و گاز را بر عهده بگیرید. با این اوصاف چگونه دولت می خواهد مردم را صاحب مسکن کند.
وی ضمن اشاره به طرح اقدام ملی مسکن در دولت دوازدهم اظهار داشت: اوایل آن طرح اعلام نمودند که می خواهند با متری ۲.۷ میلیون تومان مردم را صاحب خانه کنند. خوب حالا آمار بدهند که در طول سه چهار سال گذشته چه تعداد از آن ۴۰۰ هزار واحدی که قرار بود با متری ۲.۷ میلیون تومان به دست مردم برسد تکمیل شده است.1401/07/01
14:26:20
5.0 / 5
28
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است