دبیر ستاد حمایت از مشاغل خانگی:

مشکلات فنی به صدور مجوزهای خانگی لطمه زد

مشکلات فنی به صدور مجوزهای خانگی لطمه زد کار و درآمد: کار و درآمد: رییس دبیرخانه ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی آمار و اطلاعات مربوط به گزارش هیات مقررات زدایی در زمینه مجوزهای مشاغل و کسب و کارهای خانگی را تشریح و اعلام نمود: مشکلات فنی و ساختاری درگاه صدور مجوزها به صدور مجوزهای خانگی لطمه زد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، به نقل از دبیرخانه ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی، آزیتا همتیان با اشاره به این که از ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ مجوزهای رشته های ثبت محور (آنی) از درگاه ملی مجوزهای کسب وکار (G۴B) صادر شده اند اظهار داشت: بیشترین حجم مجوز با اختلاف حداکثری از بقیه دستگاه های صادر کننده مجوز مشاغل خانگی صادر شده و دراین زمینه رتبه اول را کسب کرده ایم؛ می توان گفت برای نخستین بار درباب صدور مجوزهای کسب وکار، مجوز آنی در زمینه مشاغل خانگی صادر گردیده است.
وی در ادامه با اشاره به این که از شروع پروسه تسهیل گری صدور مجوزها، در زمینه مشاغل خانگی ۱۲۸ هزار و ۵۱۵ فقره مجوز صادر گردیده است اشاره کرد: طبق گزارش هیات مقررات زدایی در بازه زمانی ششم فروردین ۱۴۰۱ تا ۵ آبان ۱۴۰۱، بیش از ۷۰ هزار فقره مجوز صادر کرده ایم. بدین جهت می توانیم ادعا نماییم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشتاز در صدور مجوز مشاغل خانگی از نظر تعداد و سرعت صدور در میان سایر وزارتخانه ها است.
همتیان به مشکلات پیش آمده اخیر اشاره نمود و اظهار داشت: اما متاسفانه در چندماهه اخیر به سبب نوع ساختار فنی درگاه ملی مجوزهای کسب وکار و فقدان قسمت ویرایش اطلاعات برای متقاضیان، برخی از مجوزهای مشاغل خانگی در مرحله تکمیل مدارک، ناقص می ماندند و اطلاعات آنها از سمت درگاه تخصصی ثبت نمی شده است و بدین سبب در گزارش یاد شده به تعداد ۶۶ هزار فقره مجوز عدم صدور اشاره شده است که با بررسی های فنی مرکز فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی این مشکل مشخصا از سمت ما نبوده و لازم است درگاه ملی مجوزهای کسب وکار اقدامات فوری در حوزه زیرساختی و فنی فراهم آورد.
رئیس دبیرخانه مشاغل خانگی عنوان داشت: برای حل این مشکل و از سویی ارتقاء کیفیت صدور مجوزها و خدمت رسانی بهتر به مردم و عدم سردرگمی متقاضیان باوجود سرعت و کیفیت پایین اینترنت کشور در یکماه اخیر ما مبادرت به به روزرسانی و ارتقاء مجدد سامانه مشاغل خانگی کردیم.
وی افزود: به سبب وقفه به وجود آمده در ثبت نام ها، پیام هایی به متقاضیان مشاغل خانگی در خصوص به روز رسانی سامانه برای اطلاع رسانی ارائه دادیم و به سبب عدم پشتیبانی فنی بموقع از سمت درگاه ملی مجوزها، با وجود آماده بودن سامانه مشاغل خانگی در یک ماهه اخیر موفق به اتصال به درگاه نشدیم.
همتیان اضافه کرد: از هفته اول آبان ماه سامانه جدید مشاغل خانگی بصورت نسخه آزمایشی درحال درنوردیدن پروسه تست نهایی است و اکنون صدور مجوز آنی متقاضیان مستقل، از سایت درگاه ملی مجوزها امکان پذیر است.
وی در آخر اظهار داشت: سامانه جدید مشاغل خانگی در اسرع وقت با تکمیل مراحل صدور مجوز پشتیبان نیز بطور کامل فعال خواهد شد. پس انتظار می رود درکنار تلاش همکاران ما برای رفع مشکلات صدور مجوز و تسهیل آن برای مردم که روز به روز آمار مجوزهای ما درحال بالا رفتن است، تمهیدات فنی و زیرساختی لازم نیز از سمت درگاه ملی مجوزها جهت پشتیبانی بهتر از درگاه های تخصصی همه دستگاهها صورت پذیرد.
منبع:

1401/08/20
14:11:47
5.0 / 5
463
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است