پیشنهادها به وزیر بعدی راه و شهرسازی

دولت باید از تصدی گری خود در زمینه حمل و نقل بکاهد

دولت باید از تصدی گری خود در زمینه حمل و نقل بکاهد کار و درآمد: به گزارش کار و درآمد، یک کارشناس حوزه حمل و نقل ریلی با اشاره به مشکلات حوزه حمل و نقل، اظهار داشت: اگر مشارکت همه ذی نفعان بخش خصوصی نباشد و آنها در تصمیم گیری ها حضور نداشته باشند، وضعیت با مشکلات فعلی ادامه پیدا می کند.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، رستم قاسمی از شروع دولت سیزدهم سکان وزارت راه و شهرسازی را در دست داشت، بعد از چند هفته کشمکش و اخبار منتشرشده از استعفای او، درنهایت روز گذشته اعلام گردید که سید ابراهیم رییسی ـ رییس جمهوری- با استعفای قاسمی که از چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۱ تقدیم کرده بود، موافقت کرده است و الان باید دید جایگزین او چه کسی خواهد بود.
دراین راستا محمد رجبی -کارشناس حوزه حمل و نقل ریلی- در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به این که وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی باید چه خاصیت هایی داشته باشد، اظهار داشت: کسی که در حاکمیت قرار می گیرد باید نقش پررنگی به فعالان بخش خصوصی دهد که آنها بتوانند در تصمیم گیری ها نقش داشته باشند و درصورتی که کسی این استراتژی را داشته باشد، موفق می شود.
وی با اعلان اینکه حاکمیت نباید به مفهوم اعمال قدرت باشد، اظهار داشت: حاکمیت نباید به تنهایی تصمیم گیری و تصمیم سازی کند و تصمیم های خودرا بدون مشورت با بخش خصوصی ابلاغ کند؛ بلکه بخش خصوصی باید در فعالیت ها درگیر باشد؛ با توجه به این که حوزه ریلی رگولاتور ندارد، انجمن ها و سازمان هایی که نمایندگی سرمایه گذارهای بخش هستند باید در سیاست های اجرائی دخیل باشند.
این کارشناس حوزه حمل و نقل ریلی با اعلان اینکه مشکلات بخش حمل و نقل در همه حوزه های هوایی، زمینی و ریلی، بسیار زیاد است، اشاره کرد: اگر مشارکت همه ذی نفعان بخش خصوصی نباشد و آنها نتوانند در تصمیم گیری ها و دستورالعمل هایی که تنظیم می شود حضور داشته باشند، وضعیت با مشکلات فعلی به همین نحو ادامه پیدا می کند.
رجبی با اعلان اینکه سرمایه گذار تا آن زمان که اطمینانش برای بازگشت سرمایه جلب نشود، حاضر به سرمایه گذاری نمی گردد، اظهار داشت: سرمایه گذار به جهت اینکه بخواهد وارد حوزه شود، باید مشوق هایی در اختیارش قرار گیرد و اطمینان و تضمین دهند که سرمایه اش برمی گردد و تعهدات هم امکان پذیر است. در نگاه سیستمی توسعه پایداری که مد نظر همه است، این امکان فراهم می شود که سرمایه گذار اطمینان پیدا کند سرمایه اش با نرخ خوب در مقایسه با بقیه کارهای اقتصادی بازگشت مناسبی بازمی گردد.1401/09/03
16:55:29
5.0 / 5
464
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است