معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

اتصال استان اردبیل به شبکه ریلی کشور تا آخر سال مالی ۱۴۰۱

اتصال استان اردبیل به شبکه ریلی کشور تا آخر سال مالی ۱۴۰۱ کار و درآمد: به گزارش کار و درآمد، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور راه آهن اردبیل-میانه را یکی از پنج پروژه اولویت دار دولت دانست و اظهار داشت: این پروژه با هدف اتصال استان اردبیل به شبکه ریلی کشور اجرا شده و تا آخر سال مالی ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسد.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، خیراله خادمی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در حاشیه بازدید از طریق آهن اردبیل- میانه ضمن اشاره به اهمیت خط آهن و اتصال استان اردبیل به شبکه ریلی کشور با تکمیل این پروژه اظهار نمود: خط ریلی اردبیل- میانه به طول ۱۷۵ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۸۷درصد همراه شده و با عنایت به این که در قسمت زیرسازی هم ۹۲.۵درصد پیشرفت را کسب کرده و درحال اتمام است، تا آخر سال مالی ۱۴۰۱ به بهره برداری خواهد رسید.
خادمی این مسیر ریلی را دارای ۲۸ کیلومتر تونل اعلام نمود و اظهار داشت: طولانی ترین پل ریلی کشور به طول ۴.۲ کیلومتر در این راه ایجاد می شود.
مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، راه آهن اردبیل میانه را یکی از دشوارترین پروژه های ریلی کشور دانست و به پایگاه خبری وزارت راه اظهار داشت: این پروژه دارای بیشترین تراکم ابنیه های بزرگ در سطح کشور بوده و با عنایت به عبور از مناطق رانشی با چالش ها و پیچیدگی های فنی و مهندسی همراه می باشد.
وی تصریح کرد: راه آهن اردبیل به صورت کامل توسط پیمانکاران بخش خصوصی اجرا شده و در این طرح، ۱۱ پیمانکار و ۷ مشاور مشغول فعالیت هستند. به قول خادمی، در این پروژه بزرگ ریلی از تجهیزات کاملا داخلی شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی سرعت حمل بار در این راه ریلی را ۱۲۰ کیلومتر و سرعت سفرهای مسافری را ۱۶۰ کیلومتر اعلام نمود. خادمی اظهار داشت: ظرفیت جابجایی مسافر از این خط ریلی در سال اول بهره برداری ۷۰۰ هزار نفر است و امکان انتقال ۹ هزار تن بار را هم دارد.
مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود: این ظرفیت در سال بیستم بهره برداری به ۱.۵ میلیون نفر مسافر و ۲۰ میلیون تن بار خواهد رسید.
راه آهن میانه- اردبیل بعنوان یکی از سخت ترین و فنی ترین پروژه های ریلی درحال اجرای کشور، بخشی از راه آهن میانه- اردبیل- پارس آباد به طول ۱۷۵ کیلومتر است که پیش از این از جانب مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بعنوان شاهکار مهندسی کشور یاد شده بود.
تکمیل این پروژه، اتصال استان اردبیل به شبکه ریلی کشور و تسهیل عبور و مرور مسافرین، توسعه استان اردبیل، افزایش ایمنی، کاهش مصرف سوخت و حمل مواد اولیه مورد نیاز کارخانه ذوب آهن اردبیل از بنادر جنوبی را به دنبال دارد.
عملیات اجرایی راه آهن میانه - اردبیل به طول تقریبی ۱۷۵ کیلومتر در سال ۸۴ شروع شده و الان در ۱۲ قطعه در دست اجراست. به لحاظ شرایط توپوگرافی، ۳۵درصد این پروژه در منطقه کوهستانی و سخت گذر، ۴۵درصد در تپه ماهور و ۲۰درصد در منطقه هموار واقع شده است.
منبع:

1401/09/06
12:22:44
5.0 / 5
1115
تگهای خبر: توسعه , حمل و نقل , شركت
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است