از سوی اداره كل تعاون تهران صورت گرفت:

صدور ۴۰۰۰ مجوز مشاغل خانگی در استان تهران

صدور ۴۰۰۰ مجوز مشاغل خانگی در استان تهران به گزارش کار و درآمد، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران از صدور ۴۰۰۰ مجوز مشاغل خانگی در استان تهران طی شش ماهه اول سال اطلاع داد و اظهار داشت: متقاضیان دریافت مجوز مشاغل خانگی می توانند با رفتن به سایت درگاه ملی مجوزها مراحل دریافت مجوز را در سریع ترین زمان ممکن طی کنند.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، کسب و کارهای خانگی به مشاغلی گفته می شود که با سرمایه اندک قابل راه اندازی هستند و افراد علاقمند می توانند با کمترین هزینه در محل سکونت خود و در کنار اعضای خانواده به کسب و کار خانگی بپردازند.

مشاغل خانگی در خیلی از کشورها، مورد توجه قرار گرفته و آمارها از آن حکایت می کند که ۲۳ درصد کل مشاغل در کشورهای فوق صنعتی را کسب و کارهای خانگی می سازند.

در حال حاضر تمرکز بر مبحث اشتغال خانگی یکی از برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه ایجاد اشتغال به حساب می آید و طبق گفته وزیر کار، ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد اشتغال خانگی در بودجه ۱۴۰۱ اختصاص پیدا کرده است.

به اعتقاد کارشناسان، هزینه پایین و بهره وری بالا، از مزیتهای مهم مشاغل خانگی است و این امر سبب شده تا مشاغل خانگی در گرایش و تنوع بسیار قابلیت انجام داشته باشند و سریع تر به سودآوری برسند.

در همین راستا، حامد ویس کرمی - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران آماری از صدور مجوزهای مشاغل خانگی در استان تهران عرضه کرده و می گوید: در شش ماهه نخست سال جاری، ۴۰۰۰ مجوز در قسمت مشاغل خانگی توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران صادر گردیده است.

وی می گوید: صدور این میزان مجوز در مقایسه با آمار شش ماهه نخست سال قبل رشد ۱۲۲۰ درصدی داشته است به نحوی که طی ۶ ماهه نخست سال ۱۴۰۰ در قسمت مشاغل خانگی ۳۰۳ مجوز صادر گردیده است در حالیکه در شش ماهه سال جاری این آمار افزایش پیدا کرده است.

به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، رشد مجوزها در جهت سیاست های دولت مردمی در خصوص تسهیل راه اندازی کسب و کار صورت گرفته و سعی شده با ایجاد زیر ساخت ها و فراهم کردن مشوق های لازم، متقاضیان در کوتاه ترین زمان ممکن مجوز خویش را دریافت نمایند.

پیش از این محمود کریمی بیرانوند - معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار در گفتگو با ایسنا، از هدفگذاری افزایش سهم ۱۵درصدی مشاغل خانگی در اقتصاد کشور اطلاع داده و اظهار داشته بود: برابر آمارها در یک سال قبل ۱۳۰ هزار مجوز مشاغل خانگی صادر گردیده است و از اول فروردین تا اول آبان سال جاری هم بیشتر از ۷۰ هزار مجوز مشاغل خانگی صادر کرده ایم که ۹۵ درصد این مجوزها ثبت محور هستند.

به گفته وی، از راه پایش و رصد جدید در حوزه مشاغل خانگی هدف گذاری ایجاد ۱۰۰ هزار شغل خانگی تا آخر سال محقق خواهد گردید.

به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، مشاغل خانگی یکی از بهترین روش های ایجاد اشتغال به حساب می آید که ضمن پایدار بودن، درآمد قابل توجهی را برای صاحبان خود ایجاد می کنند. متقاضیان دریافت مجوز مشاغل خانگی می توانند با رفتن به سایت درگاه ملی مجوزها نسبت به دریافت مجوز در سریع ترین زمان ممکن اقدام نمایند.
1401/09/13
14:57:20
5.0 / 5
272
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , توسعه , درآمد
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است