کاریابی های غیردولتی ۱۰ روزه مجوز می گیرند

کاریابی های غیردولتی ۱۰ روزه مجوز می گیرند کار و درآمد: معاون اشتغال وزارت کار از صدور 10 روزه مجوز کاریابی های غیردولتی داخلی آگاهی داد و این کار را در امتداد بهبود فضای کسب وکار عنوان نمود.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، سامانه الکترونیکی ثبت و صدور مجوز کاریابی غیردولتی با هدف تسریع در پاسخگویی به متقاضیان و دسترسی بموقع به آمار و اطلاعات در رابطه با ثبت درخواست صدور مجوز فعالیت کاریابی ها به راه افتاده است.
متقاضیان راه اندازی کاریابی غیردولتی داخلی در صورت داشتن شرایط لازم می توانند نسبت به ثبت درخواست خود در سایت وزارت کار اقدام نمایند.

محمود کریمی بیرانوند - معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، از صدور ۱۰ روزه مجوز کاریابی های غیردولتی داخلی آگاهی داده و گفته تمام مراحل در رابطه با صدور مجوز بصورت الکترونیکی به انجام می رسد.

به گفته وی، در صورت عدم بررسی درخواست مجوز کاریابی یا عدم طرح و بررسی در هیأت استانی، مجوز ظرف ۱۰ روز کاری، بصورت خودکار در سامانه صادر می شود.

معاون اشتغال وزیر کار، هدف اصلی این اقدام را بهبود فضای کسب وکار و تسهیل در صدور پروسه مجوز کاریابی های غیردولتی داخلی عنوان و تاکید کرده است: این سامانه امکان چاپ و ذخیره مجوز، ثبت و بررسی اعتراض به رأی هیأت استانی را برای متقاضیان فراهم نموده است.

پیش از این مدت زمان صدور مجوز کاریابی های داخلی، ۷ روز کاری تعیین و جهت اجرا به ادارات کل استانها ابلاغ گردیده بود. شروط لازم برای ثبت مجوز کاریابی غیردولتی داخلی، داشتن حداقل سن ۳۰ سال تمام، نداشتن سابقه کیفری موثر به تایید مراجع ذیصلاح، دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل کارشناسی، دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم، داشتن گواهی طی دوره آموزش با قوانین و مقررات مربوط به بازار کار و کاریابی از موسسات آموزشی معتبر، داشتن سابقه و تجربه کاری در حوزه فعالیت کسب وکار حداقل به مدت پنج سال و تایید صلاحیت فردی و حرفه ای متقاضی توسط هیأت استانی است.

به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، متقاضیان دریافت مجوز تأسیس کاریابی های غیردولتی داخلی در صورت تمایل برای ثبت درخواست خود می توانند به نشانی: http: //karyabi-mojavvez.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

منبع:

1401/09/18
12:50:10
5.0 / 5
606
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است