استاندار خبر داد:

مذاکره با سازمان هواپیمایی برای صدور مجوز صادرات تولیدات آبزیان لرستان

مذاکره با سازمان هواپیمایی برای صدور مجوز صادرات تولیدات آبزیان لرستان به گزارش کار و درآمد، لرستان استاندار لرستان اظهار داشت: به منظور صدور مجوز صادرات تولیدات آبزیان استان با سازمان هواپیمایی کشور مذاکره کردیم.


فرهاد زیویار در دیدار با کشاورزان و نمایندگان صنوف در رابطه با کشاورزی و دامپروری شهرستان پلدختر که ۳۰ دیماه صورت گرفت، اظهار نمود: استان در زمینه کشاورزی حرف برای گفتن دارد در بعضی از اقلام رتبه های اول را در کشور به دست آورده است.
وی خاطرنشان کرد: انجیر منطقه زیودار قابل مقایسه با هیچ محصولی در این حوزه در کشور نیست و در بعضی از محصولات پس از استانهای ساحل مقام اول را در کشور به دست آورده است.
زیویار تصریح کرد: بعضی از حبوبات مانند نخود هم در همین رده قرار دارد ولی علیرغم این که استان دارای این ظرفیت ها است اما در بعضی موضوعات در مضیقه شدید قرار دارد.
استاندار لرستان افزود: علیرغم وجود ده ها مترمکعب روان آب در استان ذخیره سازی آب در حد یک دهم این ظرفیت خدادادی است.
زیویار بیان نمود: در مسافرت ریاست جمهور به لرستان یکی از سدهای استان که می تواند تأمین کننده آب ۵۰ هزار هکتار زمین باشد مورد عنایت رئیس جمهور قرار گرفت و در زمره مصوبات سفر گذشته بود.
وی افزود: مصوبه و تصویب یک مبحث در دولت خوان های بعدی را هم برای خود لازم دارد علیرغم این که اعتبار برای این مورد اختصاص داده شده ولی سرعت پیشرفت این پروژه در حد مورد نظر مردم نیست.
استاندار لرستان با اشاره به اینکه این پروژه می تواند تأثیر اساسی در رفع دل نگرانی مردم داشته باشد، اضافه کرد: پارسال به خاطر رعایت نکردن الگوهای کشت در استان گرفتار مشکلاتی شدیم به نحوی که کشاورزان پایین دست در جنوب استان حدودا چند ماه محصولات آنها مورد تهدید قرار گرفت اگر اقدام جهادی قدرت نمی گرفت خسارت جبران ناپذیری به آنها وارد می شد.
زیویار اظهار داشت: زمینهای شیبدار هم نیازمند توجه خاص است که میتوان. از مهاجرت، بیکاری، حاشیه نشینی در شهرها و... جلوگیری نماید.
وی ضمن اشاره به انجام مذاکره با سازمان هواپیمایی کشور به منظور صدور مجوز صادرات محصولات آبزیان استان، افزود: در مورد صدور این مجوز موافقت های لازم را کسب کردیم اما برای اجرای آن احتیاج به اعتبار داریم.
استاندار لرستان افزود: در مسافرت امروز وزیر جهاد کشاورزی به شهرستان پلدختر، قول مساعدت برای تأمین این اعتبار را دادند.
زیویار همینطور به بازدیدهای وزیر جهاد کشاورزی از بخش های مختلف کشاورزی و دامداری شهرستان پلدختر اشاره نمود و اظهار داشت: خوشبختانه نظر وزیر جهاد کشاورزی برای حمایت و تخصیص اعتبار بخصوص در طرح های شیلات و آبخیزداری مساعد بود.
وی سفر وزیر جهادکشاورزی به استان و شهرستان پلدختر را گامی مثبت و تأثیر گذار در آینده کشاورزی و دامپروری لرستان برشمرد.
منبع:

1401/11/01
12:31:41
5.0 / 5
332
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است