در گفت و گو با كار و درآمد مطرح شد:

آموزش در محیط واقعی کار، بهترین شیوه آموزشی

آموزش در محیط واقعی کار، بهترین شیوه آموزشی به گزارش کار و درآمد، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مهارت های حرفه ای هر پنج سال باید بروزرسانی شوند، معتقد است: افرادی که به بنگاه ها و واحدهای کارگاهی معرفی و با فضای واقعی کار آشنا می شوند، زودتر به بازار کار راه می یابند.غلامحسین حسینی نیا در گفتگو با ایسنا، اجرای طرح های مهارت افزایی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را همچون اقدامات سازمان آموزش فنی و حرفه ای در امتداد تحقق سند تحول دولت مردمی عنوان نمود و اظهار داشت: هم اکنون مبحث مهارت افزایی ۵۰۰ هزار دانشجو و ۵۰۰ هزار دانش آموخته دانشگاه و مراکز آموزش عالی در چارچوب طرح های نخلستان و کهاد در دست انجام است.

وی مهارت های حرفه ای را نیازمند بروزرسانی دانست و اظهار داشت: مهارت های حرفه ای هر پنج سال بر مبنای فناوریهای جدید باید بروزرسانی شوند و سازمان آموزش فنی و حرفه ای در این جهت عرضه مهارت های نرم را در کنار مهارت های سخت پیش بینی کرده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اجرای طرح "آموزش در محیط کار واقعی" اظهار داشت: بر مبنای مطالعات انجام شده بهترین نوع آموزش، آموزش در محیط کار واقعی است. هم اکنون ۷۰ درصد آموزش ها در سازمان آموزش فنی و حرفه ای به شکل عملی و ۳۰ درصد آموزش ها به شکل نظریه است و افرادی که در طرح آموزش در محیط کار واقعی به بنگاه ها معرفی می گردند، سریع تر وارد بازار کار می شوند.

به گفته حسینی نیا، این افراد بعد از معرفی به کارگاه ها تحت پوشش بیمه حوادث قرار می گیرند و بیشتر از ۸۰ درصد آنها به بازار کار راه می یابند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت بنگاه های تولیدی و خدماتی در عرضه آموزش های مهارتی اصرار کرد و اظهار داشت: اکنون ۴ میلیون واحد صنفی در کشور فعالیت می نمایند که از این تعداد یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد توانایی اجرای طرح آموزش در محیط کار واقعی یا همان استاد ـ شاگردی را دارند.

منبع:

1401/11/05
12:38:00
5.0 / 5
236
تگهای خبر: آموزش , بازار كار , بیمه , تولید
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است