معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

ساخت ۱۸ شهرک جدید در ۹ استان کشور

ساخت ۱۸ شهرک جدید در ۹ استان کشور به گزارش کار و درآمد، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: در دهه مبارک فجر مراحل دریافت پروانه تاسیس ۱۸ شهرک جدید دولتی در استان های البرز، فارس، مازندران، یزد، همدان، کرمان، گیلان، کردستان و اردبیل توسط شورایعالی معماری و شهرسازی به سرانجام می رسد و از فروردین سال آینده کارهای ساخت آنها آغاز خواهد شد.


علیرضا جعفری در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: در ایام آینده گام سوم طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید به تعداد ۱۰۰ هزار واحد را با حضور وزیر راه و شهرسازی کلنگ زنی خواهیم کرد.
وی ادامه داد: تعداد ۲۰۰ هزار واحدی که تا کنون به مرحله اجرا رسیده در قسمت آماده سازی زمین به صورت متوسط دارای پیشرفت ۶۵ درصد است. در حوزه ساخت مسکن هم بالغ بر ۱۵ درصد به صورت میانگین پیشرفت فیزیکی دارد و در مواردی مثل پروژه ۱۴۰۰ واحدی پرند که خردادماه سال جاری و در گام اول شروع شده به بالای ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: اقدام دیگر که امیدواریم در دهه فجر به سرانجام برسد دریافت پروانه ۱۸ شهرک دولتی است که تلاش داریم آنرا به ۲۰ مورد برسانیم. این ۱۸ شهرک مراحل مصوبات شورایعالی شهرسازی را می گذراند و تهیه طرحهای تفصیلی آن در حال انجام می باشد. یک برنامه مفصل در ارتباط با عملیات اجرایی شهرک سازی دولتی داریم که بعد از دریافت پروانه تاسیس در دهه فجر، عملیات کلنگ زنی آنها تا فروردین و اردیبهشت صورت می گیرد.
جعفری با اشاره به اینکه شهرکهای جدید در اراضی دولتی جانمایی شده است اظهار داشت: این شهرکها برای ایجاد ظرفیتهای جدید سکونتگاهی در استانها جانمایی شده که واحدهای آن به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن اختصاص می یابد.
به نقل از ایشان، ۱۸ شهرک جدید در استان های البرز، فارس، مازندران، یزد، همدان، کرمان، گیلان، کردستان و اردبیل قرار دارد.
منبع:

1401/11/09
12:32:28
5.0 / 5
230
تگهای خبر: شركت , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است