جذب ۶۶ هزار نفر از فارغ التحصیلان در طرح کارورزی

جذب ۶۶ هزار نفر از فارغ التحصیلان در طرح کارورزی کار و درآمد: به گزارش کار و درآمد، بر مبنای نتایج اجرای طرح کارورزی در کشور بیشتر از ۱۵۷ هزار نفر از فارغ التحصیلان ثبت نام کرده و حدود ۶۶ هزار نفر موفق به عقد قرارداد کار شده اند.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی به استناد ماده (۷۱) قانون برنامه ششم توسعه و بعنوان یکی از برنامه های موثر وزارت کار ذیل برنامه سیاستهای فعال بازار کار در چارچوب تبصره (۱۸) قوانین بودجه سنواتی تدوین شده است.

وزارت کار بعنوان مجری طرح در چند سال قبل کوشیده با اجرای این طرح، بستر لازم برای مهارت آموزی و عرضه آموزش های شغلی به فارغ التحصیلان دانشگاهی بـا استفاده از ظرفیت های بلااستفاده موجود در واحدهای فعال اقتصادی در قسمت های خصوصی و تعاونی به وجود آید.

افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از راه انتقال مهارت و تجربه در محیط کار برای ورود به بازار کار، ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان، فراهم کردن زمینه انتقال دانش از دانش آموخته به کارگاه و کاهش هزینه بکارگماری نیروی کار برای کارفرما از مهم ترین اهداف اجرای این طرح به حساب می آید.آخرین نتایج اجرای طرح کارورزی در کشور نشان داده است که ۱۵۷ هزار و ۴۴۲ نفر از داوطلبان، در طرح ثبت نام کرده و حائز شرایط شناخته شده اند که از این تعداد ۶۵ هزار و ۹۹۷ نفر موفق به عقد قرارداد شده اند.

همچنین ۲۱ هزار و ۸۰۶ بنگاه پذیرنده بعنوان بنگاه اقتصادی در طرح ثبت نام کرده اند که از مجموع این تعداد، ۱۱ هزار و ۷۷۰ واحد مشمول معافیت بیمه ای شده اند. نتایج این گزارش نشان داده است که ۱۵۰۴ قرارداد هم در دست اجرا است.بر اساس این گزارش استانهای فارس و خوزستان بیشترین تعداد داوطلب حائز شرایط و استانهای فارس و اصفهان بیشترین میزان مشارکت بنگاه ها از طرح را به خود اختصاص داده اند. پایین ترین میزان مشارکت بنگاه ها و قرارداد منعقده هم در ارتباط با هرمزگان بوده است.

کمک هزینه کارورزی، وجهی است که در انتهای دوره مقدماتی کارورزی و متناسب با مدت آن به کارورز پرداخت می شود و مزیت طرح برای کارجویان و کارفرمایان اینست که در صورت جذب کارورز، از معافیت حق بیمه سهم کارفرما به مدت حداکثر دو سال برخوردار خواهند شد.

داشتن مدرک دانشگاهی حداقل کارشناسی و کمتر از ۳۵ سال سن در زمان ثبت نام همچون شرایط برخورداری از مزایای این طرح است و داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت نظام وظیفه برای متقاضیان مرد ثبت نام کننده در این طرح الزامی است.

به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، بنگاه های اقتصادی و فارغ التحصیلان دانشگاهی که علاقه مند به بهره مندی از مزایای دوره کارورزی و معافیت بیمه ای هستند می توانند به سامانه کارورزی وزارت کار به نشانی https: //karvarzi.mcls.gov.ir رجوع و ثبت نام کنند.1401/11/15
13:53:07
5.0 / 5
210
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است