اجرای ۳۵۴ هزار مسکن ملی توسط بنیاد مسکن

اجرای ۳۵۴ هزار مسکن ملی توسط بنیاد مسکن کار و درآمد: کار و درآمد: طبق آخرین آمار، تا حالا 354 هزار واحد نهضت ملی مسکن توسط بنیاد مسکن به مرحله ساخت رسیده که 234 هزار واحد آن روستایی و 120 هزار واحد شهری است.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، هم اکنون آن بخش از طرح نهضت ملی مسکن که بر عهده بنیاد مسکن قرار دارد در بخش شهری از ۱۲۰ هزار واحد عبور کرده است. همین طور طبق آمار روزهای پایانی سال قبل ۲۳۴ واحد روستایی وارد فاز اجرا شده که مجموع خانه های درحال ساخت را به ۳۵۴ هزار واحد می رساند.
آن طور که بتازگی حمیدرضا سهرابی ـ معاون مسکن شهری بنیاد مسکن - گفته است، تا حالا به استعداد راه اندازی ۲۰۱ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن، زمین احصا شده و ۱۲۰ هزار و ۵۰۰ متقاضی نیز به پروژه ها متصل شده اند.
بیش از ۸۰ هزار واحد شهری در مرحله فونداسیون، نزدیک به ۵۰ هزار در مرحله اسکلت بندی، ۲۲ هزار واحد اتمام سفت کاری، ۵۵ هزار واحد نیز در مرحله عقد قرارداد با بانک و حدود 6000 واحد در دفاتر اسناد رسمی در مرحله عقد قرارداد قرار دارند.
بگفته سهرابی، روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرها با تصویب تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومان سرعت مناسبی گرفته است.
بیشتر بخوانید
توضیح رئیس بنیاد درمورد قیمت مسکن ملی
در بخش روستایی نیز آن طور که مجید جودی ـ معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن - در روز ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ اعلام کرد، از شروع اجرای طرح نهضت ملی مسکن، با تلاش بنیاد مسکن و همکاری مردم ۲۳۴ هزار و ۷۲۸ واحد روستایی نهضت ملی مسکن وارد فاز عملیاتی و اجرائی شده است.
معاون بنیاد مسکن توضیح داد که از ۲۰۰ هزار واحد مصوبه سال ۱۴۰۱ به ازای هر واحد ۲۰۰ میلیون تومان، تا حالا ۱۶۲ هزار واحد برای پرداخت وام به استانها ابلاغ گردیده است و مابقی نیز به زودی ابلاغ می شود. همین طور از این ۱۶۲ هزار واحدی که به بانکها توسط بانکهای عامل ابلاغ گردیده است ۱۴۶ هزار و ۴۲۶ نفر توسط بنیاد مسکن به بانک معرفی گردید که تسهیلات آنها پرداخت گردد. ۶۲ هزار و ۳۷ نفر وام را دریافت و کار عملیاتی و اجرائی واحدها را شروع کردند.
یادآور می شود؛ طی دولت سیزدهم مقرر می باشد تا سالانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن در شهرها و روستاها راه اندازی شود.
منبع:

1402/01/24
17:16:49
5.0 / 5
448
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است