وزیر راه و شهرسازی تاكید كرد

اول تحویل واحد، بعد تکمیل آورده

اول تحویل واحد، بعد تکمیل آورده کار و درآمد: برمبنای تاکید بذرپاش ـ وزیر راه و شهرسازی، سهم آورده متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید بعد از تکمیل واحدها از آنان دریافت شود.


به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، بعد از آن که وام نهضت ملی مسکن از ۴۵۰ به ۵۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد و نرخ سود برای دهک های یک تا چهار ۲ درصد تعیین شد، مقرر شده تا شهرهای جدید نسبت به تامین آورده برای جبران آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن اقدام نماید. در این خصوص مهرداد بذرپاش ـ وزیر راه و شهرسازی فرمان داده تا واحدهای مسکونی آماده تحویل شود و متقاضیان پس از تکمیل پروژه آورده خودرا تامین کنند. مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید آگاهی داده که هم اینک درحال تکمیل آورده متقاضیان از شرکت عمران شهرهای جدید هستیم تا این پروژه ها تمام شود.
وزارت راه و شهرسازی مسئولیت راه اندازی ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی و تکمیل ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر را بر عهده شرکت عمران شهرهای جدید قرار داده است. یکی از برنامه های دولت برای تحقق این هدف واگذاری زمین به متقاضیان برای ساخت خانه های یک طبقه حیاط دار است.
آن طور که مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفته است هم اکنون ۵۰ هزار واحد قطعات زمین آماده شده و به متقاضیان واگذار خواهد شد. آماده سازی این اراضی انجام شده و با ثبت نام متقاضیان و احراز شرایط آنها برای واگذاری زمین این فرصت وجود دارد که شهرهای جدید نسبت به واگذاری زمین با شرایط اعلام شده اقدام نماید.
علیرضا جعفری اعلام نموده که تا کنون ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید طی دو مرحله وارد فاز عملیاتی و اجرائی شده است. او اوایل سال جاری از تعیین تکلیف و جانمایی اراضی ساخت ۱۰۰ هزار واحد مرحله ی سوم آگاهی داده بود.
به گفته ی ایشان، عدم توانمندی متقاضیان برای تکمیل آورده، یکی از چالش های موجود است که عملیات مسکن را با کندی مواجه کرده است.
بیشتر بخوانید
برنامه ساخت شش شهر جدید در جنوب ایران جعفری افزود: با تاکید وزیر راه و شهرسازی قرار شد تا شهرهای جدید نسبت به تامین آورده برای جبران آورده متقاضیان اقدام نماید. دراین خصوص قرار شد تا واحدهای مسکونی آماده تحویل شود و آورده متقاضیان پس از تکمیل پروژه تامین گردد. هم اینک درحال تکمیل آورده متقاضیان از شرکت عمران شهرهای جدید هستیم تا این پروژه ها تمام شود.
وی با تأکید بر این که اولویت شرکتها و سازمان های تابعه وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن تولید مسکن می باشد که به دهک های یک تا چهار مربوط است اشاره کرد: بنا بر این بدنبال تامین آورده برای متقاضیان هستیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: هم اکنون در ۶ شهر پرند، هشتگرد، سهند، گلبهار، صدرا و بهارستان متقاضی برای مسکن وجود دارد که بیش از اراضی موجود است. بنا بر این درحال برنامه ریزی برای زمین جایگزین هستیم که در قالب شهرک ها این کار دنبال خواهد شد.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اظهار داشت: در تلاش هستیم تا در نیمه نخست سال جاری پروانه تاسیس شهرک های جدید صادر شود و از نیمه دوم ۱۴۰۲ در شهرهایی که متقاضی انباشته وجود دارد در قالب شهرک های به وجود آمده عملیات ساخت مسکن را در این شهرک ها دنبال نماییم.
منبع:

1402/03/07
11:14:50
5.0 / 5
218
تگهای خبر: تولید , سازمان , شركت , مسكن
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است