تازه ترین آمار متقاضیان یارانه دستمزد

تازه ترین آمار متقاضیان یارانه دستمزد کار و درآمد: به گزارش کار و درآمد، بر مبنای نتایج اجرای طرح یارانه دستمزد بیشتر از ۴۲ هزار نفر داوطلب متقاضی ثبت نام کرده و بیشتر از ۳۶ هزار نفر موفق به عقد قرارداد و جذب بازار کار شده اند.به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، طرح یارانه دستمزد همچون طرح های موثر وزارت کار در حوزه اشتغال و بازار کار به حساب می آید که بر مبنای آن درصورت جذب نیروی کار شغل اولی در واحدهای اقتصادی توسط کارفرمایان ۳۰ درصد مبلغ دستمزد مصوب شورایعالی کار به شکل یارانه از سوی دولت به مدت یک سال به کارفرمایان پرداخت می شود.

طرح یارانه دستمزد با هدف کاهش هزینه های بکارگماری نیروی کار جدید برای کارفرمایان و به منظور پایداری تولید، حفظ اشتغال، افزایش فرصت های شغلی و پشتیبانی از بنگاه های خصوصی و تعاونی در کشور به اجرا درآمده و مناطق کم برخوردار از اشتغال در اولویت اجرای این طرح قرار دارند.

شغل اولی ها، فارغ التحصیلان، جوانان بیکار جویای کار و همینطور بنگاه­ های اقتصادی رسمی فعال در شهرستان های کم برخوردار جامعه هدف این طرح را می سازند.نتایج گزارش عملکرد اجرای طرح یارانه دستمزد مبین آن است که تابحال ۴۲ هزار و ۵۹۰ نفر در این طرح ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۳۶ هزار و ۴۰۵ نفر موفق به انعقاد قرارداد کار شده اند. این نتایج نشان داده است که تعداد متقاضیان یارانه دستمزد نسبت به ماه های گذشته افزایش داشته و قراردادهای بیشتری منعقد شده و ۶۹۹۱ کارفرما هم از طرح استقبال کردند.

در بررسی استانی استانهای خوزستان، مازندران و کرمانشاه بیشترین تعداد داوطلب و جوینده کار ثبت نام شده را به خود اختصاص داده اند.شرایط بهره مندی از مزایای طرح یارانه دستمزد به این نحو است که داوطلبان و جویندگان کار باید مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر داشته باشند و سن آنها از ۳۷ سال تمام بیشتر نباشد؛ شرط سنی برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار هم تا سقف ۴۵ سال تعیین شده است.

طرح پرداخت یارانه دستمزد با هدف تحرک­ بخشی به ایجاد اشتغال در بنگاه­ های خرد، کوچک و متوسط و همینطور زمینه­ سازی برای اشتغال دانش­ آموختگان مقاطع تحصیلی دیپلم و بالاتر، ارتقاء مهارت و کسب تجربه توسط جویندگان کار بخصوص گروه شغل ­اولی­ ها از راه تعامل با نیروهای متخصص و با تـجربه، انتـقال یافـته ­های جـدید دانش و فـناوری به بنگاه اقتصادی و سرمایه گذاری در بخش­ های تعاونی و خصوصی تدوین شده ­است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این طرح را با هدف کاهش هزینه های اشتغال نیروی کار جدید برای کارفرما به منظور پایداری و توسعه تولید و اشتغال، افزایش فرصت های شغلی در بازار کار و پشتیبانی از بنگاه های بخش تعاونی و خصوصی به اجرا درآورده که به اعتقاد فعالان اقتصادی، اجرای آن باعث تحرک و رونق بازار کار و اشتغال کشور می شود.

به گزارش کار و درآمد به نقل از ایسنا، متقاضیان و کارفرمایان برای بهره مندی از مزایای این طرح و دریافت یارانه دستمزد می توانند به سامانه https: //pyd.mcls. gov.ir وزارت کار رجوع و ثبت نام کنند.

منبع:

1402/03/18
15:33:12
5.0 / 5
236
این پست کار و درآمد مورد قبول شماست؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴


كار و درآمد


کاریابی و راه اندازی کسب و کار و کسب درآمد


karodaramad.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كار و درآمد محفوظ است